Yeni Döner Sermaye Yönetmeliği Neler Getiriyor?

SEk ödeme yönetmeliği neler getiriyor? ağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları personeline ek ödeme yapılmasına dair yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Yeni Döner Sermaye Yönetmeliği Neler Getiriyor?
29 Kasım 2014 Cumartesi 00:43

 Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları personeline ek ödeme yapılmasına dair yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Sağlık Bakanlığına bağlı İl Sağlık Müdürlükleri ve bağlı birimlerinde görev yapan personele, Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna bağlı merkez laboratuvarları, Halk Sağlığı Müdürlükleri ve bağlı birimlerinde görev yapan personele, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Analiz ve Kontrol Laboratuvarlarında sağlık ve yardımcı sağlık hizmetleri ile teknik hizmetler sınıfında fiilen görev yapan personele, Bakanlıkça belirlenen hizmet sunum şartları ve kriterleri dikkate alınmak suretiyle, personelin unvanı, görevi, çalışma şartları ve süresi, hizmete katkısı, performansı, eğitim, öğrenim, inceleme ve araştırma faaliyetleri gibi unsurlar esas alınarak, döner sermayeden yapılacak ek ödemenin oran, usul ve esasları belirlendi.

Buna göre, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Analiz ve Kontrol Laboratuvarlarında sağlık ve yardımcı sağlık hizmetleri ile teknik hizmetler sınıfında görev yapan personel, Yönetmelik kapsamına alındı.

-İş yeri hekimlerine katsayı artışı

Yönetmelik ile iş yeri hekimleri ve iş sağlığı uzmanlarına yüzde 30'a kadar kadro unvan katsayı artışı yapılacak. Buna göre, Halk Sağlığı Kurumu adına iş yeri hekimi ile iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak görevlendirilen personel için Halk Sağlığı Müdürlüklerince 10 iş yeri ile anlaşma imzalanması durumunda kadro unvan katsayıları yüzde 5, 11-30 arasındaki iş yeri ile anlaşma imzalanması durumunda yüzde 10, 31-50 iş yeri ile anlaşma imzalanması durumunda yüzde 15, 51-70 arasındaki iş yeri ile anlaşma imzalanması durumunda yüzde 20, 71-90 iş yeri ile anlaşma imzalanması durumunda yüzde 25, 91 ve üzeri iş yeri ile anlaşma imzalanması durumunda ise yüzde 30 oranında artırılacak.

Hastane müdürü ve başhekimlere Bakanlık görevlendirmesi ile ek ödeme verilebilecek.

Halk Sağlığı Müdürlüğü ile bağlı birimleri ve merkez laboratuvarlarında ve İl Sağlık Müdürlüğü ile bağlı birimlerinde ödül kapsamında verilen ek puan 1 yıl içinde, 6 aydan 3 aya indirildi.

Taşra teşkilatı ve bağlı kuruluşlar ile taşra kuruluşları arasında en az 1 aylık yapılan geçici görevlendirmelerde sabit ödemelerin, görevlendirildiği yerden ödenmesi sağlanacak.

-Olağanüstü durumlarda ek puan

Doğal afet, savaş, salgın hastalık, seferberlik, olağanüstü hallerde ve Bakanlık tarafından belirlenen olağan dışı durumlarda, görevlendirme süresince personele kadrosunun bulunduğu yerden, Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından il birim performans puan ortalaması, merkez laboratuvarları tarafından merkez laboratuvarları birim performans puan ortalaması ve kendi hizmet alanı kadro-unvan katsayısı esas alınarak ek ödeme yapılacak. personel sağlık Bu şekilde görevlendirilen personele her görevlendirme itibariyle ilk ay için Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından il birim performans puan ortalamasının veya merkez laboratuvarı tarafından merkez laboratuvarları birim performans puan ortalamasının yüzde 20'si, aynı görevlendirmenin devamı niteliğindeki görevlendirmenin bir aydan fazla devam etmesi halinde takip eden aylar için ise yüzde 30'u oranında ek puan verilecek.

Merkez laboratuvarları personeli ek puanı yüzde 10'dan yüzde 15'e çıkarıldı .Merkez laboratuvar personeli de ödül ek puanından faydalanabilecek. Öte yandan, yönetmelikle bilimsel çalışma puanları da revize edildi.

medimagazin
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.