Yeni Bakana Personel Açısından Brifing

Yeni Bakana Personel Açısından Brifing

Yeni Bakana Personel Açısından Brifing
28 Ocak 2013 Pazartesi 09:47

 Yeni Sağlık Bakanı Sayın Müezzinoğlu'na sağlık çalışanları açsısından brifing niteliğinde haber yapma gereği duyduk.

Sizden önceki bakan sağolsun çalışkan bir insandı.  Ancak çalışkan olması başarılı olması manasına gelmemektedir. Gecesini gündüzüne kattı 10 yılda saçında beyaz saç yokkken şimdi hepsi beyazladı.

Sizden önceki bakanın gitme sebebi sağlık personeline değer vermeyişi, herşeyin en iyisini ben bilirim havası idi. Göreve geldiği ilk yıllarda 2003 yılında yüksek maaş   4924 diye bir içat çıkardı. Sonra düşük maaşlı 4/b ye geçti. Ve söylemleri hep şu idi '' boşta geziyordunuz sizi işe aldık şükredin'' Sonra sağolsun sayın başbakan tüm 4.b ve4924  leleri kadroya aldı. o güne kadar 4924 ü savunan bakan bir gece bir genelge yayınlayıp 4924 lere ya doğu illerine gideceksiniz yada kadroya diye personeli tehdit etti.

Aile hekimliği konusunda sahayı boş bıraktı dernek ve sendikalar halk sağlığı müdürlüklerinin üstüne çıkıp, devletin ciddiyetini bozdu. Dernek yetkilileri çıkıp '' şu şu  ile şu şu kadar para çıkarttırdım asm ler için diye bildi.

Kamu hastanelerine bakanlıkta halen görev yapan üst düzey bürokratlkar 2. görev olarak kağıt üstünde imza attılar. Ama o illere gitmediler sadece maaşı  aldılar.

Diğer kurumlar hizmetli ve düz memurları sınavsız VHKİ kadrosuna alırken bakan söz verdiği halde bu personeli sınavla dahi VHKİ kadrosuna almadı.

Sayın Müzzinoğlu her ortamda sağlıkçı açığı hemşire açığı var demeyin. Zira KPSS ile son sınavda başvuruda bulunan binlerce ebe hemlire ve tıbbi sekreter vb branşlar açıkta kaldı. Hem açığım var deyip hemde eleman almazsanız zor duruma düşersiniz.

Dayak yiyen sağlıkçılar için basın açıklaması yapmayın. Bizzat temsilcisnizi gönderin olayı incelesin. Uzaktan yapılan basın açıklamaları dikkate alınmıyor.

Ambulanslarla ilgili duydugunuz haberlerin % 99,9'una itibar etmeyin. Hiçbir 112 çalışanı bilerek ve isteyerek bir hastaya geç gitmez.

Hava ambulans ve jet ambulansları siyasi amaçlarda kullanılmasına izin vermeyin.

İlin sağlık yöneticilerin atamasını o ile bırakın.. Tepeden müdür,sekreter vb amir atamayın... Bürokraktlarınıza pek güvenmeyin...

saygılarımızla

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.