Yemekhanede Çifte Standart Devam Ediyor

SES

Yemekhanede Çifte Standart Devam Ediyor
26 Kasım 2015 Perşembe 10:24

Değerli Basın Emekçileri, Değerli Eskişehirliler 

Bundan önce duyurduğumuz gibi ayrımcılığa eşitsizliğe keyfi yönetime karşı bir kez daha alanlardayız.

Yunus Emre Devlet Hastanesinde uzun süredir devam eden ayrımcılık, eşitsizlik Nisan ayının ortalarında idarenin iki ayrı yemekhane açmasıyla perçinlenmişti. Çalışanların talepleriyle gerçek bir sendika olmanın gereğiyle sürece müdahale ettik. Gerekli görüşmeleri yaptık. İmza kampanyası düzenledik. Ama yöneticiler bildiğiniz gibi buna bile tahammül edemediler. Sorunu çözmek yerine bizi baskı ve sürgünle sindirmeye kalkıştılar. Ama yanıldılar. Ama hesaplayamadıkları bir şey vardı. Sendikamız kapıkulu yandaş yapılara benzemezdi. Bunu göremediler. Çünkü Sendikamız SES gücünü sadece çalışanların örgütlü ve haklı mücadelesinden almaktadır. Bu güçle mücadelesini boyun bükmeden ve sonuç alıncaya dek ısrarla, kararlılıkla devam etmektedir. Edecektir.

Değerli Basın Emekçileri,

Biliyoruz ki hekiminden hemşiresine laborantından röntgen teknisyenine taşeron işçisine dek tüm sağlık çalışanları eşit, insan onuruna yaraşır, baskısız ve demokratik bir çalışma ortamı istiyor. Ayrım yapmayan, keyfi ve kuralsız davranmayan bir yönetim istiyor. Güvenceli kadrolu çalışma istiyor. İnsanca yaşayabileceği bir ücret istiyor.

Değerli Basın Emekçileri,

Bugün burada sizlerin huzurunda bir kez daha çalışanların taleplerini düşüncelerini paylaşmak için bulunuyoruz. İdarenin yapmaya cesaret edemediği oylamayı biz yaptık. Bugün çalışanlara bir kez daha sorduk. Ayrımcılığı eşitsizliği keyfi yönetimi sürgünü baskıyı kabul ediyor musunuz? Dedik. Oy pusulalarımızı ve sandıklarımızı Hastanenin her yanında çalışanlara ulaştırdık. Çalışanlar özgür iradeleriyle oy kullandılar. Yapılan sayımda kullanılan toplam 480 oydan Ayrımcılığa, Eşitsizliğe Keyfi yönetime Hayır diyen 475 oy çıktı.5 Kişi ayrımcılığın sürmesinden yana oy kullandı.

Buradan bir kez daha ilan ediyoruz. Görüyoruz ki kullanılan oylar ile Çalışanlar Ayrımcılığı Reddediyorlar. Baskıyı Sürgünü Keyfi Yönetimi reddediyorlar. Ayrımcılığa kayırmacılığa son verilmesini eşit ve adil bir yönetim istiyorlar.

Değerli Basın Emekçileri,

Buradan bir kez daha sürgün kararırın geri alınmasını çalışanlar arasında ayrımcılığa yol açan iki ayrı yemekhane uygulamasına son verilmesini talep ediyoruz. Sendikamız SES bütün baskılara rağmen, çalışanların haklı talepleri için, tüm çalışanlara kadro için, ayrımsız adil bir çalışma ortamı için, insan onuruna yaraşır bir ücret için, keyfiyete değil bilimsel ve adil yönetim için mücadelesine devam edecektir.8.6.2011

                                                                  Dr. Birtürk Özkavak

                                                                   SES ESKİŞEHİR ŞUBE BAŞKANI 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.