Vekil Ebelere Yapılan Haksızlıktır

Vekil Ebelere Yapılan Haksızlıktır

Vekil Ebelere Yapılan Haksızlıktır
28 Mart 2012 Çarşamba 11:30

 Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay ERÖZGÜN, sözleşmeli kadrolara atanan vekil ebe ve hemşirelere yapılan haksızlığa son verilmesi için Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Vekili Yusuf ENGİN’ i makamında ziyaret ederek, daha önce çalıştıkları kurumlardan atamaları yapılarak, yeni görev yerlerine taşınarak yerleşimlerini kuran Vekil Ebe Hemşirelerin bu kez yeniden eski görev yerlerine döndürülmeleri ile ilgili olarak yayınlanan genelge ye göre oluşabilecek personel hareketlerinde ki sıkıntıyı dile getirdi
 
Ziyarette ERÖZGÜN, sağlık evlerinde çalışan vekil ebe/hemşireler, ikinci ve üçüncü basamak sağlık hizmeti veren kuruluşlarda sözleşmeli personel statüsüne geçirildiği kaydederek genelge ile şimdi eski görev yerlerine yeniden atanacaklardır. Evlerini taşımış ve çocuklarının yeni okullara nakillerini sağlamış olan sağlık çalışanlarının bir ay sonra yeniden tayin edilmesi, yeniden evlerini taşıyarak çocuklarının okullarını değiştirmek zorunda bırakılmaları doğru değildir. Bu konuda çalışanlar mağdur olacaklardır dedi.
 
4/B kadrosuna geçtikten sonra Aile hekimleri ile sözleşme imzalayarak aile hekimliği sistemi içine geçen sağlık çalışanları da bu durumda eski görev yerlerine gönderilecektir ki burada da bir yeni durum oluşacaktır. Bakanlığımızın tüm bu durumları yeniden değerlendirerek hizmeti de aksatmayacak şekilde gerekli düzenlemeleri yapmasını bekliyoruz dedi.
 
Bu nedenle mevzuata aykırı olan görev yeri değişikliği yapılmamasını isteyen ERÖZGÜN, İlk tayinleri il idareleri yapmışlardır. İller yaptıkları atamalarda köy sağlık evlerini yeniden Vekil ebe ve hemşire alarak dolduracağını varsayarak ikinci basmaktaki ihtiyacını karşılayacak şekilde boşaltmıştır. İlgili genelgeyle Bakanlık illerin yaptığı bu atamaları yeniden yapmalarını ifade ederek illerin yaptıkları hataların üzerine bir yenisini eklemek durumun da kalmıştır ki bu çalışanları mağdur etmektedir. Arada çalışanlar ezilmektedir. Bu durumun Bakanlığımızca yeniden dikkate alınmasını talep ediyoruz dedi.
 
Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Vekili Yusuf ENGİN Genel Müdürümüz dönünce bu durumu değerlendireceklerini  mağduriyetleri giderecek şekilde ve hizmeti esas alarak bir çözüm üreteceklerini belirtti
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.