Vekil Ebe Ve Hemşirelerin Mağduriyeti

Vekil Ebe ve Hemşireler KADRO için Kampanya Başlattı...

Vekil Ebe Ve Hemşirelerin Mağduriyeti
28 Kasım 2015 Cumartesi 13:03

 Vekil ebe ve hemşirelere göre Sağlık Bakanlığı'nda çalışan yaklaşık 5 bin vekil ebe ve hemşirelere kadro verilmemiştir. Vekil ebe ve hemşirelerin yaşadığı sorunlar çalışma koşulları dikkate alınmayıp yine mağdur durumda bırakılmıstır..  

Değerli vekil arkadaşlar bizler  çalışan vekil ebeler olarak sesimizi duyurmak için elimizden geleni yapıyoruz. bu anlamda bize destek verin sesimizi daha çok duyuralım. hafta sonundan buyana aşağıda ki adreslere telefon açtık ve fax gönderdik sizlerde gönderin ki birlik olalım.  

Halen .... İl Sağlık Müdürlüğü emrinde kayıTlı. Sağlık Evinde vekil ebe/hemşire olarak görev yapmaktayım.  
Malumunuz olduğu üzere, Anayasamızın 49 uncu maddesinde Devlet çalışanların hayat seviyesini yükseltmek, çalışma hayatını geliştirmek için çalışanları ve işsizleri korumak, çalışmayı desteklemek, işsizliği önlemeye elverişli ekonomik bir ortam yaratmak ve çalışma barışını sağlamak için gerekli tedbirleri alır Denilmektedir. Yine 10 uncu madde Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadır. Hükmüne yer vermektedir. Birleşmiş Milletler Ekonomik Sosyal ve Kültürel Haklar Uluslar arası Sözleşmesinin 7 nci maddesinde Bu Sözleşmeye taraf Devletler herkese adil ve elverişli şartlarda çalışma hakkı tanır. Bu şartlar aşağıdaki hakları güvence altına alır demektedir.  

Yukarıda bir kısım örneklerle ifade edildiği üzere gerek iç hukukta gerekse uluslar arası mevzuatta çalışanların korunması, adil şartlarda çalışma hakkı gerek sosyal ve aynı zamanda insan haklarına saygılı devlet olmanın bir gereği olarak yasal düzenlemelerle sağlanmaya çalışılmıştır.  

Benimle aynı eğitim düzeyine sahip emsallerime nazaran ekonomik ve sosyal yoksunluk içerisinde özveri ile görevimi yürütmekteyim. 200 bin sözleşmeli personele tanınan kadro hakkının 5000 vekil ebeden biri olarak şahsıma da tanınmasını istiyorum. Zira; aylık temel ücret, ek ödemeler konusunda emsallerimizden çok gerideyiz. Yine doğum, ölüm ve evlilik gibi mazeret izinleri ile yıllık izin hakkım bulunmamaktadır. Çalışma barışının korunması, adil ve eşit şartlarda çalışma hakkının tanınması ve dolayısıyla hakkaniyetin sağlanması için kadroya geçmeyi talep ediyorum.  

cumhurbaşkanlığı genel sekreterlik:tlf:0312 470 12 00 fax:0312 470 13 02  
akp genel merkez tlf: 0312 204 50 00 fax:0312 204 50 00/6002  
chp genel merkez tlf:0312 207 40 00 fax:0312 207 40 39  
mhp genel merkez tlf:0312 472 55 55 fax:0312 473 15 44
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.