Vekil Ebe Ve Hemşirelerin Kadro Yazısı. (güncel)

Tüm Sağlık Sen den gelen bilgilere göre uzun süredir gündemde olan Vekil ebe ve hemşirelere kadro verilmesi Sağlık Bakanlığı tarafından imzalanmıştır.

Vekil Ebe Ve Hemşirelerin Kadro Yazısı. (güncel)
30 Ocak 2012 Pazartesi 15:00

Bir kaç ay önce vekil ebe ve hemşirelere kadro verilmesi hakkında genelge yayınlanmış ve uzun süredir de gündemde kalmıştır. Fakat şimdiye kadar vekiller bir türlü kadroya geçememiştir. Nihayet biraz önce TÜM-SAĞLIK-SEN den gelen bilgilere göre vekil ebe ve hemşirelerin kadroya geçmelerini Sağlık Bakanlığı imzalamış, onaylamıştır. 

Bakanlık tarafından imzalanan / onaylanan  genelge Pazartesi gününden itibaren İL MÜDÜRLÜKLERİ ne gönderilecektir. İl Müdürlüklerine gönderilecek yazıyı sitemizden takip edebilirsiniz. İl Sağlık Müdürlüklerine Gönderilen yazı aşağıdadır...


ACELE VE MÜDDETLİDİR
T.C
SAĞLIK BAKANLIĞI
Personel Genel Müdürlüğü
27/01/2012
.............VALİLİĞİNE
(İl Sağlık Müdürlüğü)
İlgi: a)14/11/2011 tarihli ve 308873 sayılı yazımız.
                      b)25/11/2011 tarihli ve 321283 sayılı yazımız.
657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 86 ncı maddesine göre çalışan vekil ebe/hemşerilerden, aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel pozisyonlarına geçebilecek durumda olanların tespiti İl Sağlık Müdürlüklerince yapılarak, ihtiyaç duyulan sözleşmeli personel pozisyonlarının sayısı Bakanlığımıza bildirilmiştir.
Bu kapsamda ihtiyaç duyulan sözleşmeli personel pozisyonları, Maliye Bakanlığı’nın 27/01/2012 tarihli ve 823 sayılı yazıları ile vize edilmiş olup personelin göreve başlama işlemleri hakkında aşağıdaki açıklamaların yapılması gerekli görülmüştür.
1- Sözleşmeli personel statüsüne geçişi uygun olanlar, ilinizce ihtiyaç bulunan hizmet birimlerinde göreve başlatılacaktır.
2- Atama ve göreve başlama işlemleri hakkında hazırlanan İKYS Kılavuzu ekte gönderilmekte olup atama işlemleri, İl Sağlık Müdürlüklerince kılavuzda belirtilen şekilde İKYS’ den yapılacaktır.
3- Göreve başlama işlemleri ise 21/12/2011 tarihli ve 344346 sayılı yazımızın 15,17, ve 18. Maddeleri çerçevesinde sonuçlandırılacaktır.
4- Sigortalı işe giriş bildirgeleri, sözleşmeli personel göreve başlatılmadan önce sosyal güvenlik kurumu İl Müdürlüklerine teslim edilecek bu konuda ilgili birim amirlerince gerekli tedbirler alınacaktır.
5- Bahse konu sözleşmeli personelin ücretleri merkezi yönetim bütçesinden karşılanacak sigorta birimlerinin işveren ve personel hisselerine ait yüzdelerinin ödenmesinde 5510 sayılı kanun hükümlerine uyarınca işlem yapılacaktır.
6- Sözleşmeli personelin, T.C kimlik numarası sicil numarası olarak kullanılacak özlük dosyaları İl Sağlık Müdürlüklerinde tutulacaktır.
7- Sözleşmeli personel e Personel Kimlik Kartı düzenlenerek verilecek hizmet sözleşmesi sona erenler personel kimlik kartlarını iade edeceklerdir.
8- İl Sağlık Müdürlükleri tarafından, bu kapsamdaki iş ve işlemlerin 15/02/2012 tarihine kadar tamamlanarak, İKYS de kayıt altına alınması sağlanacaktır.
9- Atama işlemleri yapılanlardan, hastalığı veya doğumla ilgili mazereti nedeniyle göreve başlayamayacak durumda olanlar bu durumlarını resmi tabip raporuyla belgelendirmeleri kaydıyla raporda belirtilen istirahat süresinin veya doğumla ilgili mazeretinin sona erdiği tarihten itibaren en geç iki üç gün içerisinde göreve başlatılabilecektir.
10- 657 sayılı kanunun 86. Maddesi hükümleri çerçevesinde köy ve beldelerdeki hizmet birimlerinde vekil ebe ve hemşire istihdamına devam edilecek olup  bu kapsamda 18/09/2006 tarihli ve 162389 sayılı yazımız ile 27/12/2006 tarihli ve 241016 sayılı yazımızda belirtilen hususlara uyulacaktır.
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
Uzm.Dr. Güven BEKTEMÜR
Bakan a.
Genel Müdür V.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.