Vekil Ebe Ve Hemşirelere Kadro Verilmeli

4924′lü ve 4/B’li sözleşmeli personellere kadro hakkının verilmesi ile birlikte Sağlık – Sen, Vekil ebe ve hemşirelere kadro verilmesi için de çalışma başlattı. Bu çalışmalar başlangıcında yaklaşık 1 ay önce yine Vekil ebe ve hemşirelerle bir toplantı düzenlenmiş, kadro hakkının verilebilmesi için çeşitli Kurumlara dilekçeler gönderilmişti.

Vekil Ebe Ve Hemşirelere Kadro Verilmeli
 Sağlık – Sen Bingöl Şube Başkanlığı Vekil Ebe ve Hemşirelerin hazır bulunduğu ve Vekil ebe ve hemşirelerin sorunlarının çözümü hususunda bir toplantı düzenledi. 40′ı aşkın vekil ebe ve hemşirenin iştirak ettiği toplantı Yaylalı Konağı’nda gerçekleşti. Yapılan toplantının ana teması Vekil Ebe ve Hemşirelere kadro verilmesi oldu.

Yapılan bu ikinci toplantıda izlenecek yolun tespiti konusunda Vekil ebe ve hemşirelere tek tek söz verildi. Genelde Vekil ebe ve hemşirelere kadro verilmesinin konuşulduğu toplantıda yer yer Vekil ebe ve hemşirelerin diğer sorunları da görüşülerek karara bağlandı.Yaklaşık iki yıldır aldığımız yetki ile birlikte sorunları tek tek çözmeye başladık. 4924′lü ve 4/B’li sözleşmeli personellerin birçok sorunları vardı. Son olarak yıllardır kadro bekleyen sözleşmelilere kadro hakkı tanındı. İlimizde 90 civarında Vekil Ebe Hemşire bulunmaktadır. Bu arkadaşlarımız göreve ilk başladıklarında sendikal hakları yoktu, döner sermaye alamıyorlardı. Bunlar bir bir çözüldü ancak hala bir çok sorunları bulunmaktadır. Bu sorunların çözülmesi, çağdaş mesleki yaşam sürdürebilmeleri açısından tüm Vekil Ebe ve Hemşirelere kadro hakkı tanınmalıdır. Kadro hakkı verilerek atamaları yapılan Vekil İmamlar gibi ülkemizin sağlığı için ter döken Vekil Ebe ve Hemşirelere de kadro verilmelidir”

Anayasa referandumunda geçen en önemli kazanımlarından birinin de Toplu Sözleşme hakkı olduğunu, Toplu Sözleşme masasına kendilerinin oturacağını, Vekil Ebe ve Hemşirelere kadro verilmesi meselesinin burada da konuşulacağını belirten Hant, Vekil ebe ve hemşirelerin kadroya alınması için yoğun bir şekilde çalışacaklarını dile getirdi. (Ali Yıldırım-İLKHA) 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması