Vekil Ebe/hemşireler Alımı Hakkında Genelge...

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı tarafından vekil ebe hemşirelerin alımı hakkında genelge yayınlandı

Vekil Ebe/hemşireler Alımı Hakkında Genelge...
06 Şubat 2013 Çarşamba 13:54

TC
Sağlık Bakanlığı
Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı

Kurumumuz taşra teşkilatlarında görev yapan vekil ebe/hemşire personel hakkında Halk Sağlığı Müdürlüklerinden gelen taleplerine istinaden aşağıdaki açıklamaların yapılması gerekli görülmüştür.

l- Bir saglık evinde asil veya vekil birden fazla ebe/hemşire hiçbir şekilde çalıştırılamaz.
2- Vekil ebe/hemşirelerin görev yaptığı kuruluşlara, Bakanlığımızca asaleten bir sağlık personeli atanması halinde, burada görev yapmakta olan vekil ebe/hemşireler, eğer ihtiyaç varsa ve kadrosu uygunsa aynı il ilindeki bir başka sağlık evinde çalıştırılabilir.
3- Dogum yapması sebebiyle görevi sonlandırılan vekil ebe/hemşirelerin doğumdan sonra tekrar görev almak istemesi halinde, dogumdan sonraki 6 ay içinde talepte bulunması şartıyla ve kadrosu müsaitse daha önce görev yaptığı sağlık evinde tekrar göreve başlatılabilir.
Bu birim dolu ise aynı il içinde kadrosu uygun ve sağlık personeline ihtiyaç duyulan bir başka sağlık evinde göreve başlatılabilir. Göreve başlama talebi doğumdan sonraki 6 ayı geçenler tekrar göreve başlatılma konusunda haklarını kaybetmiş sayılırlar.
4- Vekil ebe/hemşirelerin; görev yaptığı birimlerin kapatılması ya da niteliklerinin degiştirilmesi nedeniyle görevlerine son verilecek olması durumunda, il içerisinde ihtiyaç duyulan sağlık evine açıktan vekil ebe/hemşire olarak atanması, ihtiyaç duyulan sağlık evi yoksa görevlendirmenin iptali,

16.03.2012 tarihli 53771 sayılı Bakan Onayı ile açıktan vekil ebe/hemşire personeli
alımı durdurulmuş olup yukarıda belirtilen şartlar dışında açıktan vekil ebe/hemşire alımı
yapılmaması hususunda:

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

Mustafa Aksoy
Kurum Başkanı 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.