Vekil Ebe Hemşire Alım İlanları

AKSARAY VE KONYA

Vekil Ebe Hemşire Alım İlanları
10 Ocak 2012 Salı 00:26

Aksaray İli;
 2006 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından İlimiz emrine verilen Vekil ebe/hemşire kadrolarından boş olan 5 tanesine atama yapılacaktır.

04 Ocak 2012’den 11 Ocak 2012 tarihi mesai bitimine kadar yapılacak müracaatlar Sağlık Müdürlüğüne yapılacaktır. Vekil ebe/hemşireler kapalı olan köy ve kasaba sağlık evlerinde görevlendirilecektir.

Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen genelgeye göre öncelikle ebeler atanacaktır. Yeterli ebe başvurusu olmaması halinde hemşireler alınarak kadrolar doldurulacaktır.

Başvuru için istenen belgeler:

a) Nüfus cüzdanı fotokopisi (18 yaşından küçükler için, 657 sayılı Kanunun değişik 40 ıncı maddesinin ikinci fıkrası gereğince kaza-i rüşt kararı veya onaylı örneği), 
b) Diploma asılları veya onaylı örnekleri, diplomaların düzenlenmemiş olması halinde öğrenim durumlarını belirtmek üzere ilgili kurumlarca usulüne göre verilecek ve daha sonra diploma ve örnekleriyle değiştirilecek belgeler, (Bu belgelerde diploma notu yok ise, diploma notunu gösteren belge) 
c) Başvuru tarihinden en fazla 1 ay önce, cumhuriyet savcılığından alınmış sabıka kaydı, 
d) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını gösterir, başvuru tarihinden en fazla 1 ay önce alınmış tek hekim raporu, 
e) 6 adet vesikalık fotoğraf, 
f) Mal Bildirim Beyannamesi,(Doldurularak kapalı zarf içinde teslim edilecektir.) 
g) Varsa KPSS sonuç belgesi, (2010 KPSS)

Öncelikle Sağlık Biriminin Bulunduğu Yerde İkamet Edenlerin Müracaatı Kabul Edilecek

Sağlık Bakanlığı tarafından konuyla ilgili olarak gönderilen genelgeye göre Sağlık Yüksekokulu veya Sağlık Meslek Lisesi (Ebelik, Hemşirelik, Sağlık Memurluğu veya Ebelik-Hemşirelik alanından) mezun olanlardan ve öncelikle sağlık biriminin bulunduğu yerde veya ilde ikamet edenlerin müracaatları kabul edilecek, bu şekilde ihtiyaçtan fazla müracaat olması halinde öncelik sırasına göre lisans mezunu, ön lisans mezunu ve lise mezunu olmak üzere KPSS puanı yüksek olandan başlanarak alım yapılacaktır. Müracaat edenler arasında yeterli sayıda KPSS puanına sahip aday bulunmaması halinde ise diploma notu usulü uygulanacaktır.

Bakanlığımızca; vekil ebe/hemşire çalışan sağlık evlerine atama yapıldığında veya aile hekimliği uygulamasından ayrılan aile sağlığı elemanları vekil ebe/hemşire çalışan sağlık evlerine atandığında, vekil ebe/hemşirenin görevine son verilecektir.

Vekil ebe/hemşire atamalarına başvurup yerleştirilen adaylar, atandıkları birimde göreve başlamadıkları takdirde sonraki vekil ebe/hemşire alımına başvuramayacaklardır.

ATAMA YAPILACAK KADROLAR

Eskil T.S.M. Yüksecik Sağlık Evi
Ortaköy T.S.M. Akpınar Sağlık Evi
Ortaköy T.S.M. Bozkır Sağlık Evi
Ortaköy T.S.M. Çatin Sağlık Evi
Ortaköy T.S.M. Ozancık Sağlık Evi
Başvuru formu için Tıklayınız.

-----------

KONYA İÇİN TIKLAYINYorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.