Vekil Ebe Hemşire Alım İlanı ( Kayseri)

Vekil ebe hemşire alım ilanı ( KAYSERİ)

Vekil Ebe Hemşire Alım İlanı ( Kayseri)
24 Kasım 2015 Salı 11:38

 05/07/2005 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu, Sağlık Personelinin Tazminat ve Çalışma Esaslarına Dair Kanun, Devlet Memurları Kanunu ve Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun ile Sağlık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair 5371 Sayılı Kanunun 5 inci maddesi ile 14/07/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 86 ncı maddesinin üçüncü fıkrasına “eczacılık” ibaresinden sonra gelmek üzere “ köy ve beldelerdeki ebelik ve hemşirelik” ibaresi eklenmiş olup, bu doğrultuda, köy sağlık evlerine vekil ebe/hemşire istihdamı planlanmaktadır.

            Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünün 18.09.2006 tarih ve 162389 sayılı ve 27.12.2006 tarih ve 241016 sayılı vekil Ebe/Hemşire konulu yazıları gereği, atanan personelin, her hangi bir nedenle görevinin son bulması (istifa, vekil memurluktan çıkarılma gibi) veya müracaat olmaması nedeniyle ilan edilen birimlere vekil ebe/hemşire ataması yapılamaması halinde, ilgili sağlık birimindeki münhal kadroya, yukarıda belirtilen kıstaslar doğrultusunda yeniden atama yapılması yönünde gerekli işlemlerin tesis edilmesi istenmiştir.

            İlimizde kadrosu boş olan sağlık evlerine vekil ebe/hemşire ataması yapılacaktır.

Aşağıda ilan ettiğimiz kadrolardan kadro durumu sütununda  “DOLU” yazan birimlerimizde kadrosu olan personelin Aile Sağlığı Elamanı olarak sözleşme imzalamaları nedeniyle o birimlerimiz aktif olarak boş olduğundan bu birimlerimize de vekil ebe/hemşire ataması yapılacaktır. Aile Hekimliği Pilot Uygulaması Hakkındaki Yönetmeliğin ilgili maddesi gereği aile hekimi ile sözleşme imzalaması nedeniyle ücretsiz izinli sayılıp kadroları boşalan personelin aynı yönetmeliğin 13. maddesi gereği kadroları ile ilişkisi devam ettiği için aile sağlığı elamanlığından istifa etmesi durumunda eski görev yerine iade edilecektir. Söz konusu personel kadrolu görev yerine geri döndüğünde o birime atanan vekil ebe/hemşire personel varsa boş olan vekil ebe/hemşire kadrosuna tercihi doğrultusunda yerleştirilmesi yapılacaktır. Eğer boş vekil ebe/hemşire kadrosu yok ise kurumu ile ilişiği kesilmek zorunda kalınacaktır.

Kadro durumu sütununda (*) ile gösterilen birimde 4924 sayılı kanuna tabi sözleşmeli personel bulunmakta olup ücretsiz doğum iznine ayrılmıştır. Söz konusu personelin doğum izninin bitmesine müteakip görev yaptığı birimde tekrar sözleşme imzalayacak olması nedeniyle o birime atanan vekil ebe/hemşire personel varsa boş olan vekil ebe/hemşire kadrosuna tercihi doğrultusunda yerleştirilmesi yapılacaktır. Eğer boş vekil ebe/hemşire kadrosu yok ise kurumu ile ilişiği kesilmek zorunda kalınacaktır. Bu kadroları tercih edecek adayların bu hususları göz önünde bulundurarak tercih yapmaları gerekmektedir.

İlimizde istifa sonrası boşalan ve ihtiyaç olan toplam 15 kadroya vekil ebe/hemşire ataması Bakanlığımız Personel Genel Müdürlüğünün 18.09.2006 tarih ve 162389 sayılı ve 27.12.2006 tarih ve 241016 sayılı vekil Ebe/Hemşire konulu yazıları doğrultusunda yapılacaktır.

 

Müracaatlarda istenilen belgeler;

·         Nüfus cüzdanı veya onaylı örneği (18 yaşından küçükler için, 657 sayılı Kanunun değişik 40 ıncı maddesinin ikinci fıkrası gereğince kaza-i rüşt kararı veya onaylı örneği),

·         Diploma asılları veya onaylı örnekleri, diplomaların düzenlenmemiş olması halinde öğrenim durumlarını belirtmek üzere ilgili kurumlarca usulüne göre verilecek ve daha sonra diploma ve örnekleriyle değiştirilecek belgeler, (Bu belgelerde diploma notu yok ise, diploma notunu gösteren belge)

·         Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığını bulunmadığını gösterir, başvuru tarihinden en fazla 1 ay önce alınmış, tek hekim raporu.

·         2 adet vesikalık fotoğraf,

·         Mal Bildirim Beyannamesi,(Doldurularak kapalı zarf içinde teslim edilecektir.)

·         Nüfus Müdürlüğünden alınmış İkametgâh belgesi,

·         KPSS sonuç belgesi,

·          

Vekil ebe/hemşire alınacak kadrolar aşağıdaki şekildedir, kadrosu dolu olup, aktif çalışanı olmayan birimler tabloda belirtilmiştir;

 

İhtiyacın o ilden karşılanamaması ve il dışından ihtiyaçtan fazla müracaat olması durumunda, yine öncelik sırasına göre lisans mezunu, ön lisans mezunu ve lise mezunu olmak üzere KPSS puanı yüksek olandan başlanarak alım yapılması, bu şekilde, yeterli sayıda KPSS puanına sahip aday bulunmaması halinde ise diploma notu usulü uygulanacaktır.

ATAMA YAPILMASI PLANLANAN BOŞ SAĞLIK EVLERİ 

SIRA

İLÇE ADI

SAĞLIK EVİ ADI

KADRO DURUMU

1

BÜNYAN

SAMAĞIR SAĞLIK EVİ

 

2

DEVELİ

AYŞEPINAR SAĞLIK EVİ

DOLU

3

DEVELİ

ÇÖTEN SAĞLIK EVİ

 

4

DEVELİ

GAZİKÖY SAĞLIK EVİ

 

5

DEVELİ

SOYSALLI SAĞLIK EVİ

*

6

FELAHİYE

B.TORAMAN SAĞLIK EVİ

 

7

ÖZVATAN

KÜPELİ SAĞLIK EVİ

 DOLU

8

PINARBAŞI

ŞABANLI SAĞLIK EVİ

 

9

TALAS

ÇÖMLEKÇİ SAĞLIK EVİ

 

10

TOMARZA

ALAKUŞAK SAĞLIK EVİ

 

11

TOMARZA

TOKLAR SAĞLIK EVİ

 

12

YAHYALI

İLYASLI SAĞLIK EVİ

 

13

YAHYALI

KARAKÖY SAĞLIK EVİ

DOLU

14

YEŞİLHİSAR

KAYADİBİ SAĞLIK EVİ

 

15

YEŞİLHİSAR

KOVALI SAĞLIK EVİ

 DOLU

 


MÜRACAAT VE ATAMA TAKVİMİ:

 

 

MÜRACAAT TARİHLERİ VE YERİ      

Başvuralar 30 Mayıs 2011 tarihinden 03 Haziran 2011 tarihi mesai saati bitime kadar ilgili Kaymakamlık/Sağlık Grup Başkanlığına yapılacaktır.

 

MÜRACAATLARIN KAYMAKAMLIKLARCA DEĞERLENDİRİLME TARİHLERİ

06-08 Haziran 2011 tarihleri arası.

 

BAŞVURU EVRAKLARININ MÜDÜRLÜĞÜMÜZE GÖNDERİLMESİ     

10 Haziran 2011 tarihinde saat 16:00’a kadar. Müdürlüğümüzde olacak şekilde gönderilecektir.

 

YERLEŞTİRME İŞLEMİ SONUÇLARININ AÇIKLANMASI

Atama işlemleri tamamlandıktan sonra tebligat yerine geçecek ilan www.ksm.gov.tr internet sayfasında yayınlanacaktır. İlgililerin atamaları ve atama tebligatları ilan tarihinden itibaren yapılmış olur. Ataması yapılan personelin, Sağlık Grup Başkanlıklarına müracaat etmeleri halinde göreve başlayış işlemleri yapılacaktır.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.