“v.uluslararası Sağlıkta Performans Ve Kalite Kongresi” Yoğun Katılım Ve İlgi İle Gerçekleştirildi…

“V.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi” Yoğun Katılım ve İlgi ile Gerçekleştirildi…

“v.uluslararası Sağlıkta Performans Ve Kalite Kongresi” Yoğun Katılım Ve İlgi İle Gerçekleştirildi…
29 Kasım 2014 Cumartesi 15:02

 (20 – 22 Kasım 2014 / Antalya)

Bakanlığımız tarafından Antalya ilinde düzenlenen “V.Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi” yerli ve yabancı sağlık yöneticileri, akademisyenler ve sağlık çalışanlarından oluşan yaklaşık 1850 kişilik bir katılım ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

Kongre Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Hasan GÜLER'in  Hoş geldiniz Konuşmasıyla başlayan kongrenin, 2. gününde Kongre Özel Oturumunda Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Türkiye Temsilcisi Sayın Mehmet KONTAŞ, ISQua - Uluslararası Akreditasyon ve Düzenlemeler Başkanı Sayın Elaine O'Connor ve Kongre Başkanı Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ birer konuşma yapmışlardır.

Kongre boyunca 3 salonda 35 Oturum ve 5 Konferans düzenlenmiş, 61 yerli ve yabancı davetli konuşmacının sunumlarının yanı sıra ayrıca 62’si Sözel ve 147’si Poster almak üzere 209 adet Bildiri sunulmuştur. Kongre süresince 35 adet stantta kamu-özel ve üniversite sağlık kurum ve kuruluşlarının çalışmalarını tanıtma imkanı sağlanmıştır.

Düzenlenen Kongre Ödül Töreninde ISQua - Uluslararası Akreditasyon ve Düzenlemeler Başkanı Elaine O'Connor tarafından, Müsteşarımız Sayın Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ’e "Sağlıkta Akreditasyon Standartları" ve "Değerlendirici Eğitim Programı"  ISQua-Akreditasyon Belgeleri takdim edilmiştir. Ayrıca yine Kongre Ödül Töreninde IV. Sağlıkta Kalite ve Güvenlik Ödülleri, SKS Bilgi Yarışması ve En İyi Bildiri Ödüllerini kazananlara ödülleri Sağlık Bakanlığı Müsteşarı ve Kongre Başkanı Sayın Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ tarafından takdim edilmiştir.

Kongre kapanış konuşması Kongre Başkan Yardımcısı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Doğan ÜNAL tarafından yapılarak, Kongre düzenleme sürecinde rol alan Danışma, Yürütme ve Bilim Kurulu Üyelerine, Konuşmacılara, Bildiri Yazarlarına ve yoğun ilgilerinden dolayı tüm katılımcılara teşekkür edilmiştir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.