V. Uluslararası Sağlıkta Kalite Ve Performans Kongresi

V. Uluslararası Sağlıkta Kalite ve Performans Kongresi

V. Uluslararası Sağlıkta Kalite Ve Performans Kongresi
29 Kasım 2014 Cumartesi 10:19

 20-22 Kasım 2014 tarihinde Antalya’da düzenlenen V. Uluslararası Sağlıkta Kalite ve Performans Kongresi Sağlık Bakanlığımız Müsteşarı Sayın Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ’ ün teşrifleri ve çok sayıda uluslararası düzeyde ve ülkemizin saygın bilim insanları ve Sağlık Bakanlığının güzide saha çalışanları ile araştırmacılarının yoğun ve etkin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. 

 

Denizli Sağlık Müdürlüğü olarak “Psikolojik Güçlendirmenin Ekip Çalışması Üzerine Etkileri:  Acil Sağlık Hizmeti Çalışma Ortamında Bir Araştırma” konulu sözel bildiri Keziban KAYMAKÇI tarafından, V. Uluslararası Sağlıkta Kalite ve Performans Kongresi’nde sunulmuştur.  Denizli Sağlık Müdürlüğü olarak, 229 ambulans ve acil bakım teknikeri ve acil tıp teknisyeni ile yapılan çalışmada, acil sağlık hizmeti sunumunda psikolojik güçlendirmenin ekip çalışması algısı ile ilişkisi ve etkisinin belirlenmesi amaçlanmıştır. Bu araştırma, Sağlık Müdürümüz Dr. Mahmut TEKİN, Keziban KAYMAKÇI ve Sağlık Müdür Yardımcımız Dr. Servet GÜNEŞ tarafından gerçekleştirilmiştir. Araştırmanın saha çalışması, Güney Ege Kalkınma Ajansınca desteklenen TR32/13/TD03/006 nolu, Denizli Sağlık Müdürlüğü eğitim projesi kapsamında yürütülmüştür.

 

Araştırma sonuçlarına göre, acil sağlık hizmeti çalışanlarının işlerinde yetkinlik, işlerini anlamlı bulma ve inisiyatif kullanma algılarının ekip işleyişi, ekip çalışma ortamı ve ekibin liderlik algıları üzerine olumlu pozitif etkisi olduğu tespit olunmuştur. Bakanlığımızın çalışanların güçlendirilmesi stratejik yaklaşımı perspektifinden hareketle gerçekleştirilen araştırma; personel güçlendirme ve ekip çalışmasına dair kurumsal ve yönetsel çalışmaların etkinliğinin, Müdürlüğümüzce gerçekleştirilen saha araştırmaları ile bilimsel bir katkı sağlanmasına yöneliktir.

 

V. Uluslararası Sağlıkta Kalite ve Performans Kongresi karşılıklı bilgi ve tecrübe aktarımının gerçekleştirildiği etkin ve verimli bir kongre olmuştur.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.