Üniversite Hastanesine 4/b Sözleşmeli Sağlık Personeli Alım İlanı...

Üniversite Hastanesine 4/B Sözleşmeli Sağlık Personeli Alım İlanı

Üniversite Hastanesine 4/b Sözleşmeli Sağlık Personeli Alım İlanı...
18 Haziran 2012 Pazartesi 09:43

Tıp fakültesi hastanesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/b maddesine göre çalıştırılmak üzere sözleşmeli personel alınacaktır.
    
Cumhuriyet Üniversitesi tıp fakültesi hastanesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/b maddesine göre çalıştırılmak üzere sözleşmeli personel alınacaktır.


657 Sayılı Kanunu'un 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere, 2010 KPSS sonuçlarına göre 100 hemşire alınacak olup dağılım aşağıdaki gibidir.

 

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

 

                Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesine 5620 sayılı Kanun ve 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına ilişkin Esaslar ile ek ve değişikliklerine göre 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alınacaktır.

ALINACAK SÖZLEŞMELİ PERSONELİN

ÜNVANI

ADEDİ

ARANILAN NİTELİKLER

 HEMŞİRE

20

Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölümü mezunu  olmak,

 

HEMŞİRE

 

80

Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü ve Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü  Lisans programından mezun olmak.

 

1-      Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 Sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar aranır.
 

2-      2010 yılı KPSS  sınavına girmiş olmak. “Sağlık Meslek lİsesi Mezunları için KPSSP94, Lisans mezunları için KPSSP3 puanları esas alınacaktır”
 

3-      Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
 

4-      Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.’’ hükmüne uygun olması .
 

5-      35 Yaşından büyük olmamak ve nöbet tutma engeli bulunmamak
 

Müracaatlar ilanın gazetede yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde Personel Dairesi Başkanlığından temin edilecek başvuru formu ve istenilen belgelerle birlikte (belgelerin aslı görülerek Personel Dairesi Başkanlığınca onaylanmış) Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta ve internet kanalıyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

 

İstenilen Belgeler:

a)      Öğrenim Belgesi
b)      2010 KPSS sonuç belgesi
c)       Başvuru formu
 

6-      Atanmaya hak kazanan adayların isimleri başvuru bitim tarihi itibariyle en geç 5 (beş) gün içerisinde www.cumhuriyet.edu.tr adresinden ilân edilecektir. Bu ilân tebliğ mahiyetinde olacağından ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
 

7-      Gerçeğe aykırı belge verenler veya beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek, idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
           

 

                BAŞVURU BAŞLAMA TARİHİ                                     :  14 Haziran 2012                           

                SON BAŞVURU TARİHİ                                                 :  28 Haziran 2012

                SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ                                         :  29 Haziran 2012           

                ADAYLARIN GÖREVE BAŞLAMA TARİHİ                :  02-06 Temmuz 2012


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.