Üniversite hastanenin ek binası dere yatağına yapılmış..

Dere yatağına yapıldığı ve su bastığı gerekçesiyle ruhsat vermedi..

Üniversite hastanenin ek binası dere yatağına yapılmış..

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'ne ek bina olarak yapılan Kardiyoloji ve Radyasyon Onkoloji Merkezi ruhsat alamadığı için açılamadı. Şiddetli yağışlar nedeniyle su aldığı belirlenen bina, yoğun bakım odaları ve ameliyathanelerindeki havalandırma uygun olmadığı için, İl Sağlık Müdürlüğü'nden ruhsat alamadı. İl Sağlık Müdürlüğü'nün, binanın yoğun bakım ve ameliyathane bölümlerinin yönetmeliğe göre yeniden düzenlenmesini istediğini belirten Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Çelebi, istenilen düzeltmelerin ve filtrelendirme işlemleri için çalışmaların devam ettiğini duyurdu. Projenin kendisinden önceki dönemde yapıldığını belirten Rektör Çelebi şunları söyledi:

"Toplam alanı 6 bin 454 metrekare olan Kardiyoloji ve Radyasyon Onkolojisi Merkezi 4 Ekim 2012'de ihale edilmiş, yer teslimi de 20 Kasım 2012'de yapıldı. İhalenin bedeli de 6 milyon 210 bin lira. 12 Mayıs 2014 tarihinde ise Radyasyon Onkolojisi için gerekli olan radyoterapi cihazının hizmet alım sözleşmesi imzalanmış ve Kasım ayında da yer teslimi yapıldı. Firma, binanın Radyasyon Onkolojisi olarak düşünülen fiziki mekanda dış ortamdan su girmesi nedeniyle cihaz montajına başlayamadı."

ARKAYA KORUMA DUVARI YAPILMIŞProf. Dr. Çelebi göreve geldiklerinde durum değerlendirmesi yaptıklarını belirterek, üniversitenin Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü üyelerinden bir teknik komisyon oluşturduklarını açıkladı. Rektör Çelebi, "Komisyon tarafından önerilen çözüm önerileri doğrultusunda radyasyon onkolojisi binasının arka duvar kısmının toprakla teması kesilecek şekilde koruma duvarı yaptırdık. Binanın su alması Nisan ayında engellendi" dedi.

'ALTYAPI GÜÇLENDİRİLMELİ'

Hastane binasının kurulum yerinin dere yatağı içerisinde olduğuna dikkat çeken Rektör Çelebi, su baskınlarının yaşanmaması için ıslah çalışmaları yapılarak altyapının güçlendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Rektör Çelebi şöyle konuştu:
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması