Uğur Sen Hâlâ Bekar Mısın?...

Uğur sen hâlâ bekar mısın?

Uğur Sen Hâlâ Bekar Mısın?...
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin ilk yüz nakli yapılan Uğur Acar ve dördüncü yüz nakli yapılan Turan Çolak ile operasyonu yapan ekibi ziyaret etti.

 

 
Erdoğan, Acar'a "Hanım burada mı?" diye sordu. Acar ise, "Ben bekarım" cevabını verdi. Başbakan bunun üzerine nakli gerçekleştiren Ömer Özkan'a, "Uğur'u evlendirmediniz mi?" diye sordu. Özkan da, Uğur Acar'ın henüz 20 yaşında olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan, "İnşallah evlilik de olur" dedi.

Antalya'da partisinin 4. olağan il kongresine katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte Akdeniz Üniversitesi'nde Türkiye'nin ilk yüz nakli olan kişisi olan 20 yaşındaki Uğur Acar'ı ziyaret etti.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Akdeniz Üniversitesi B Blok girişinde AÜ Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrrahi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç Dr. Özlenen Özkan, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr Ömer Özkan, AÜ Hastanesi Başhekimi Doç Dr. Abdullah Erdoğan, hastane doktorları ve yüz nakli yapılan Uğur Acar karşıladı. Hastane girişinde Uğur Acar ile ayaküstü sohbet eden Başbakan Erdoğan, 'Uğur'un yüzünü nasıl buldunuz?' sorusuna, "Benim nasıl bulduğum değil, kendisinin nasıl bulduğu önemli. Uğur kendisini çok iyi hissediyor. Ameliyat başarılı geçmiş. Bu da bizi mutlu ediyor" dedi.

Başbakan Erdoğan Acar'a dönerek "Hanım burada mı?" diye sordu. Acar ise, Başbakan'a 'Ben bekarım' cevabını verdi. Başbakan bunun üzerine nakli gerçekleştiren Ömer Özkan'a, "Uğur'u evlendirmediniz mi?" diye sordu. Özkan da, Uğur Acar'ın henüz 20 yaşında olduğunu söyledi. Başbakan Erdoğan, "İnşallah evlilik de olur" dedi.

Erdoğan, dördüncü yüz nakli yapılan Turan Çolak'ı da hastanede ziyaret etti. Erdoğan ile sohbet eden Çolak, "Daha önceki hayatım bir hayat değilmiş. Hayatım şimdi başlıyor. Bana bu fırsatı sunan rektör ve Ömer hocamıza şükran borçluyum" dedi. Başbakan Erdoğan da Rektör İsrafil Kurtcehpe'yi başarılarından dolayı tebrik, "Üniversitelerimiz artık olaylarla, skandallarla değil, bilimsel başarılarla gündeme geliyor. Dünya çapında göğsümüzü kabartan bilimsel ve tıbbi başarılara imza atıyorsunuz. Size her türlü desteği vermeye hazırız. Başarılarınızın devamını diyoruz" dediği öğrenildi. 

DÜĞÜNE DE KATILDI

Başbakan Erdoğan, Antalya'da ayrıca bir vatandaşın düğün törenine katılarak, genç çifte "mutluluklar" diledi. Erdoğan, Nuray Asar'ın kızının Sakarya Bulvarı'ndaki evinde düzenlenen düğün törenine katıldı. Eve eşi Emine Erdoğan ile giden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Nuray Asar'ın kızı Seyhan Asar ve damadı Musa Cesur'a "mutluluklar" diledi. Erdoğan, yaklaşık 20 dakika kaldıktan sonra evden ayrıldı.
 
türkiyeYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması