Tus'u Kazananların Dikkatine

TUS'u Kazananların Dikkatine

Tus'u Kazananların Dikkatine
29 Ocak 2016 Cuma 21:36

Tıp Fakültesi ve Sağlık Bakanlığına bağlı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına Tıp Fakültelerinde ana dal uzmanlık kazanan hekimlerin dikkatine
2011 İLKBAHAR DÖNEMİ TIPTA UZMANLIK SINAVINDA FAKÜLTEMİZ ARAŞTIRMA GÖREVLİLİĞİNİ KAZANAN ADAYLARIN GETİRECEĞİ BELGELER
1-DİLEKÇE VE ÖZGEÇMİŞ (ASLI VE SURETİ BİRLİKTE) (DEKANLIK PERSONEL BÜROSUNDAN TEMİN EDİLECEKTİR)
2-MEZUNİYET BELGESİ VEYA ÇIKIŞ BELGESİ (TASDİKLİ-2 ADET)
3-ERKEK ADYLAR İÇİN ASKERLİK BELGESİ (Son üç ayda alınmış) VEYA TECİL BELGESİ (TASDİKLİ-2 ADET)
4-TIPTA UZMANLIK SONUÇ BELGESİ (İNTERNET ÇIKTISI-2 Adt)
5-24 ADET VESİKALIK FOTOGRAF (SON ALTI AY İÇİNDE ÇEKİLMİŞ)
6-İKAMETGAH BELGESİ (2 ADET)
7-NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ (2 ADET)
8-KLASÖR (2 ADET-MAVİ) VE YARIM KAPAKLI DOSYA (6 ADET)
9- a-) HİZMET BELGESİ (2 ADET) ( KURUMUNDAN İSTİFA EDENLER EN SON ÇALIŞTIKLARI KURUMDAN TEMİN EDECEKLER) 
b-) GÖREV BELGESİ (2 ADET) (HALEN ÇALIŞMAKTA OLANLAR KURUMLARINDAN ALACAKLARI GÖREV BELGESİ,) *
10-SAĞLIK RAPORU (TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANEDEN ASLI VE SURETİ BİRLİKTE)**
11-CUMHURİYET SAVCILIĞINDAN İYİ HAL KAĞIDI (ASLI VE SURETİ BİRLİKTE)**
12-MAL BİLDİRİM BEYANNAMESİ (DEKANLIK PERSONEL BÜROSUNDAN TEMİN EDİLECEKTİR)
NOT: * 9 numaralı belge ilk defa atanacaklardan istenmeyecektir.
**10-11 numaralı belgeler halen çalışanlardan istenmeyecektir.
****MÜRACAATLARINIZI 07 TEMMUZ PERŞEMBE GÜNÜ MESAİ BİTİMİNE KADAR DOĞU KAMPÜSÜ MORFOLOJİ BİNASI TIP FAKÜLTESİ DEKANLIĞI PERSONEL İŞLERİ BÜROSUNA YAPABİLİRSİNİZ.***
****POSTA VE KARGO İLE YAPILAN MÜRACAATLAR KABUL EDİLMEYECEK OLUP MÜRACAATLARIN ŞAHSEN YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.***
NOT: Yukarda belirtilen Süleyman Demirel Üniv. Tıp Fakültesi kayıt şartlarıdır. Diğer fakültelerdeki durum da benzer formattadır. Emin olmak için her fakültenin akademik personel bürosunuz aramanız tavsiye edilir.

Sağlık Bakanlığına bağlı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına Tıp Fakültelerinde ana dal uzmanlık eğitimi yapmak üzere Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yerleştirme işlemi yapılan adayların
DİKKATİNE!23 Haziran- 07 Temmuz 2011 tarihleri arasında kayıt işlemleri için Bakanlığımızhttp://kurullar.saglik.gov.tr/tusveydus.html adresindeki elektronik ağ sayfasında “TUS/YDUS İLE İLGİLİ DUYURU” başlığı ile şeklindeki elektronik adreste ilan edilen gerekli müracaat evrakının, yukarda ilan edilen süre içinde göndermeleri gerekmektedir.
İlan süresi içinde Bakanlığımız kayıtlarına girmeyen müracaat evraklarından Bakanlığımız sorumlu olmayacaktır.
Not: Sağlık Bakanlığına bağlı Eğitim ve Araştırma Hastanelerine yabancı uyruklu kontenjanından ÖSYM’ce yerleştirme işlemi yapılan adaylar müracaat evrakını; Sağlık Bakanlığı Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğüne ilan süresi içinde elden teslim etmeleri gerekmektedir.
Ayrıntılı bilgi için TLF: 458 35 00

TUS/YDUS İLE İLGİLİ DUYURU
Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ve Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (YDUS) sonucunda Sağlık Bakanlığına bağlı Eğitim ve Araştırma Hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına Üniversite Tıp Fakültelerindeki

31.07.2009 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak uygulamaya konulan Kamu Hizmetlerinin Sunulmasında Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmeliğin ilgili hükümleri gereği; TUS ve YDUS sonucunda Bakanlığımız eğitim ve araştırma hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversite tıp fakültelerine yerleştirilme işlemi yapılan adayların kayıt işlemleri ile ilgili müracaat süresi içerisinde bürokrasinin azaltılması ve idari kolaylaştırma, sağlık hizmetlerini aksatmamak, zaman ve iş gücü kaybına yol açmamak ve işlemlerin kolaylaştırılması için;
Yabancı uyruklular hariç adaylarca atamalarının yapılabilmesi için aşağıda yer alan belge (Ek-1, Ek-2, Ek-3) ve standart formları (Ek-4, Ek-5, Ek-6), süresi içinde Mithatpaşa Caddesi No:3 06434 Sıhhiye ANKARA adresindeki Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğünesadece posta veya kargo yoluylagönderilerek Genel Evrak Şube Müdürlüğünce dilekçeye tarih ve sayısı alınmış olması gerekmektedir.
Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğünde süresi içinde kayda girip tarih ve sayı alınmamış evrakın, postadaki gecikmelerinden Sağlık Bakanlığı sorumlu olmayacaktır.
İlgili sınav dönemine ait kayıt işlemleri müracaat süresi Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) yapılan ilan tarihinden bir gün sonra başlamak üzere Bakanlığımız elektronik ağ (İnternet sayfası) yoluyla yapılacaktır.
ÖNEMLİ
Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversitelerin tıp fakültelerinde uzmanlık eğitimi programlarına yerleştirilen adayların dışındakiler yerleştirildikleri kuruma müracaat edecektir. programlara Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) yerleştirme işlemi yapılacak adayların dikkatine : 
 
doktorsitesi.com'dan alınmıştır
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.