Türk sağlık sen tüm lisans tamamlama mağdurları için başvurdu

Türk sağlık sen tüm lisans tamamlama mağdurları için başvurdu..

Türk sağlık sen tüm lisans tamamlama mağdurları için başvurdu
08 Ağustos 2015 Cumartesi 19:12

Türk Sağlık-Sen olarak yaklaşık 5 ay önce YÖK Başkanvekili Sayın Prof. Dr. Sefa Kapucuoğlu’nu ziyaret etmiş ve Lisans tamamlamanın bir an önce hayata geçmesini istemiştik. Ziyarette Genel Başkanımız Tüm sağlık çalışanlarının beklediği lisans tamamlamanın bir an önce hayata geçirilmesini istemiş “ İlk lisans tamamlamada Bakanlıkta siz vardınız. İkincisinde de YÖK’te bu imzayı atmanızı umut ediyoruz” demişti.
YÖK Başkanvekili Safa Kapıcıoğlu ise “Sağlık Eğitim Genel Müdürü olarak Bakanlıkta benim döneminde ilk lisans tamamlamayı hayata geçirmiştik. Şimdi de YÖK’te ki görevimizle ikincisini de gerçekleştirmek bize nasip olacak gibi görünüyor. Bu konuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sorunsuz ve sıkıntısız bir lisans tamamlamayı hayata geçirmek istiyoruz.' demişti. 
Nihayet çalışmalarımız, çabalarımız sonucunda  ve YÖK’ünde bu işe hız vermesiyle  isteğimiz  gerçekleşti ve YÖK Lisans Tamamlama Duyurusunu yayınladı. 
Kimler Lisans Tamamlamaya Başvuracak ?
Aşağıda verilen listede yer alan ön lisans programından 19.11.2014 tarihine kadar mezun olan adaylar lisans tamamlamaya başvuru yapabilecekler. 
Ne Zaman ve Nasıl Başvuru Yapılacak ?
Lisans tamamlama yapmak isteyenler e devlet şifresiyle birlikte 3 - 14 Ağustos 2015 tarihleri arasındahttps://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden başvuru yapacaklar.
Başvuru İçin Hangi Belgeler İstenecek ?
İnternetten yapılacak başvuruda adaylardan mezun olunan Üniversite, Meslek Yüksekokulu, Program adı ile diploma notunun sisteme girilmesi yeterli olacak. 
Hangi Bölüm Mezunları, hangi Bölümde Lisans tamamlayacak ?
Başvurularını yapan adaylar tercihlerini 24-28 ağustos tarihlerinde yine aynı siteden yapacaklar. Tercih döneminde hangi bölüm mezunlarının hangi alanlarda lisans tamamlayabileceği, kontenjan sayısı, hangi üniversitelerde yapılacağına ilişkin tüm esaslar yayınlanacak. 
Sonuçların Açıklanması ve Kayıtlar ne Zaman Olacak ?
Yerleştirme işlemleri 3 Eylül 2015 tarihine kadar yapılacak ve sonuçlar https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden duyurulacak.
Kayıtlar Ne Zaman Yapılacak, Başvuran Herkes Lisans tamamlama Yapabilecek mi?
Lisans tamamlama programlarına yerleşen adayların kayıt işlemleri 7-11 Eylül 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. Bu tarihlerde kayıtlarını yaptırmanlar haklarını kaybetmiş olacaklar. Tüm başvuranların Lisans tamamlama yapıp yapamayacağı ile ilgili olarak ise duyuruda mezun sayısı ve üniversite kapasiteleri karşılaştırıldığında bunun mümkün olamayacağı gibi bir ifade yer almıştır. Diploma notunun kayıt için bir esas olabileceği ihtimali vardır. Fakat bu konu ile ilgili tüm ayrıntılar 24-28 ağustos tarihleri arasında yerleştirmeye ilişkin esasların yayınlanmasıyla ortaya çıkacaktır. 
Not: ilk başvuru e-devlet şifresi ile yapılacağından, hala e devlet şifrelerini almayanlar varsa bir an önce temin etmelidirler
 İŞTE YÖK’ÜN DUYURUSU VE LİSANS TAMAMLAMA PROGRAMLARINA BAŞVURU YAPABİLECEK ÖN LİSANS PROGRAMLARI 
19/11/2014 Tarih ve 6569 Sayılı Kanun'un Geçici Madde 69'u uyarınca, aşağıda yer alan ön lisans programlarından 19.11.2014 tarihine kadar mezun olan adaylar için lisans tamamlama programları açılacaktır.  
2015-2016 eğitim öğretim yılı için açılacak lisans tamamlama programlarına başvurular e-Devlet şifresiyle 3 - 14 Ağustos 2015 tarihleri arasında https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden alınacaktır. Başvuru sırasında adaylardan ön lisans diplomasında yer alan Üniversite, Meslek Yüksekokulu, Program adı ile diploma notunun sisteme girilmesi istenecektir. Başvuru yapmayan adaylar, 2015-2016 eğitim öğretim yılı için tercih ve yerleştirme işlemlerinden yararlanamayacaklardır.
Tercihler 24-28 Ağustos 2015 tarihleri arasında aynı internet adresinden alınacaktır. Tercih işlemleri sırasında ön lisans alanlarına göre hangi alanlarda lisans tamamlama programları açılacağı, programların yer alacağı üniversiteler ile kontenjanları ve yerleştirmeye ilişkin esaslar yayımlanacaktır.
Yerleştirme işlemleri 3 Eylül 2015 tarihine kadar yapılacak ve sonuçlar https://yoksis.yok.gov.tr/BTS internet adresinden duyurulacak olup adaylara ayrıca posta yolu ile gönderilmeyecektir.
Lisans tamamlama programlarına yerleşen adayların kayıt işlemleri 7-11 Eylül 2015 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacaktır. İlan edilen kayıt tarihlerinde kaydını yaptırmayan adaylar yerleştirme işleminden doğan haklarından vazgeçmiş sayılacaklar ve kayıtları yapılmayacaktır.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.