Türk Sağlık-sen Aile Hekimliği İçin Yine Alanlarda Olacak

Cumartesi nöbetleri başladığı günden kararlılıkla bir mücadele gösteren Türk Sağlık-Sen yine alanlara çıkıyor. TTB’nin aldığı 3 günlük iş bırakma kararına katılmayacağını bildiren sendika 22 Mayısta tüm yurtta alanlara çıkacak ve İstanbul’da büyük bir eylem gerçekleştirecek. 23 Mayıs Cumartesi’de her cumartesi olduğu gibi yine iş bırakacak.

Türk Sağlık-sen Aile Hekimliği İçin Yine Alanlarda Olacak
16 Mayıs 2015 Cumartesi 12:58

 Türk Sağlık-sen tarafından yapılan açıklamaya göre sendika 22 Mayısta,  cumartesi nöbetlerine tepki olarak tüm yurtta eylem yapacak. 1. Basamak çalışanlarının imzaladığı dilekçeleri de Bakanlığa gönderecek. İstanbul’da ise aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları dernekleri ile büyük bir eylem gerçekleştirecek Sendika TTB’nin eylemine neden katılmadığını ise şu sözlerle açıkladı. “Sendikamız  İş bırakma eylemleri miting ve basın açıklamaları gibi konularda  ortaklaşa hareket etmek adına STK’ların  görüşlerini dikkate almaktadır. Cumartesi nöbetleri ile ilgili olarak özellikle birinci basamak çalışanlarının mesleki örgütleri ile ortak bir dayanışma içerisinde güçlü bir şekilde duruş göstermeyi her zaman önemsemiştir.

Paydaşların tamamını kapsamayan ve dayatmacı bir ruha sahip süreçlerden uzak durmuştur.

Bizim böylesine bir hassasiyet göstermemize rağmen TTB , SES ,Birlik ve Dayanışma Sendikası Aile hekimliği sistemi çalışanları adına 20, 21 ve 22 Mayıs tarihlerinde 3 gün süre ile iş bırakma eylem kararını  sendikamız ve Aile hekimliği ve aile sağlığı çalışanları derneklerinin dışında alarak ilan etmiştir. 

AHEF’le (Aile Hekimleri Dernekleri Konfederasyonu ) ve aile hekimliği komisyonumuzla gerçekleştirdiğimiz toplantıda 3 günlük iş bırakma eylem kararının sağlık çalışanları tarafından kabul görmediği, katılımın az olacağı, eylemlilik sürecini zayıflatacağı ve kamuoyu oluşturulamayacağı kanaati hasıl olmuştur. Şube başkanlarımızla yaptığımız görüşmelerde de büyük çoğunlukla aynı  değerlendirmelere  yer verilmiştir. 

Bazı Sivil toplum örgütleri ve sendikalarının Aile hekimliği çalışanları adına 20.21.22 mayıs tarihlerinde 3 gün süre ile iş bırakma eylem kararına Sendikamız katılmayacaktır. “  

Eylem tarihi, saati ve Güzergahı:

22 Mayıs 2015

Buluşma Saati: 11.00 
Buluşma Yeri : Zeytinburnu Atatürk Öğrenci Evi Önü (Zeytinburnu metrobüs ve Metro durağı yanı)

Yürüme İstikameti: Mevlana Caddesi (Tercüman sitesi önünden İl Halk Sağlığı Müdürlüğü) 
Basın Açıklaması Saat: 12:30 Halk Sağlığı Müdürlüğü

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.