Tüm Sağlık-sen’den Ak Parti Genel Merkezine Ziyaret

Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Ak Parti Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz’ u makamında ziyaret etti.

Tüm Sağlık-sen’den Ak Parti Genel Merkezine Ziyaret
17 Temmuz 2012 Salı 13:17

Sağlık sisteminde yaşanan sıkıntılar ve personelin karşılaştığı sorunlar ve uğradığı şiddet görüşmeye damgasını vurdu. 
Ziyarette Tüm Sağlık-Sen Genel Sekreteri Yüksel KILIÇ ve Tüm Büro-Sen Genel Başkanı Veysel Yılmaz hazır bulundu. 
Tüm Sağlık-Sen Genel Başkanı Okay Erözgün, Sağlık personeline uygulanan şiddetin her geçen gün arttığını ifade ederek hükümetin uyguladığı görevini yapmayan sağlık personelinin şikâyet edilmesinin vatandaş tarafından istismar edilerek kendince kendi hastasına öncelik vermediği ve görevini yapmadığını düşündüğü personeli direkt cezalandırmak suretiyle şiddet uyguladığını belirterek çalışanların mağdur olduklarını ve mesleklerini yapmaktan memnuniyetsizliklerinin arttığını artık çalışanların severek işlerini yapmadıklarını ifade etti. 
Halkın sağlık çalışanlarına uyguladığı şiddetin en önemli kaynağının popülist politikalar olduğunu iddia eden Erözgün, kimliksizleştirilmiş ve itibarsızlaştırılmış sağlık çalışanları artık mesleklerini severek yapmamakta buda sağlık sistemi içerisinde çalışanların huzursuz olmasına ve moral motivasyonlarının bozularak doğrudan hizmete olumsuz yönde etki yapmasına yol açmakta olduğunu açıkladı. 
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, çalışanlarda vatandaş gibi uğradıkları haksızlıklar ve taciz ve şiddet durumunda şikâyet haklarını kullanmalılar. Çalışanlar nedense bu haklarını kullanmıyor Sabime ve Bakanlığa hep vatandaşın şikâyetleri ulaşıyor. Çalışanlarda haksızlığa uğramışlarsa bu haklarını kullanmalılar. Şikâyetler tek taraflı olunca doğal olarak çalışanlar hakkında işlem yapılır. Çalışanlarda kendilerine hakaret eden şiddet uygulayan ve tacizde bulunan vatandaşları şikâyet etmeleri halinde bu kişiler hakkında da yasal işlem mutlaka yapılarak çalışanlar korunacaktır. Sağlık Çalışanları bu haklarını kullanmadıkları ve hep kendileri şikâyet edildiği için haklarında soruşturma açılması kaçınılmaz olmaktadır diyerek sağlık çalışanlarının şikâyet haklarını kullanmalarını istedi.  
Sağlık çalışanlarının sorunlarını Sayın Bakanla görüşerek çözüm üretilmesine bir sivil toplum örgütü olarak katkı sağlayın diyen Kapusuz, Aile Hekimliği Sistemi içinde çalışanların ek ödemelerini mutlaka alacaklarını, Mali açıdan bir sıkıntının söz konusu olabileceğini, Bakanlığın bu konuda yayınladığı genelgeye aykırı olarak düzenleme yapmasının söz konusu olamayacağını en kısa sürede bu ödemelerin yapılacağını belirtti.
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.