Tüm Çalışanlara Kadro Verilmeli ..

Tüm Çalışanlara Kadro Verilmeli ..

Tüm Çalışanlara Kadro Verilmeli	..
26 Haziran 2013 Çarşamba 13:05

Başbakanın bugün TBMM'de Grup Toplantısındaki açıklamasına göre 25 Haziran itibariyle kamuda görev yapan tüm 4/B'liler, Belediyelerde görev yapan sözleşmeliler ve 4924'lüler kadroya geçirilecek.

Kadro çalışmasının bu haliyle Vekil Ebe ve Hemşireler, 4/C'liler ve Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Çalışanlarını kapsamadığı ortaya çıkmaktadır. Söz konusu çalışanların kadro kapsamına dahil edilmeyerek görmezden gelinmesi kabul edilemez. Ne yazık ki atılan bu adım olumlu olmakla birlikte noksan kalmıştır.

Kamuda artık istihdam bütünlüğünün sağlanarak çalışma barışının tesis edilmesi zaruridir. Aynı işyerinde, aynı işi yapan fakat farklı mali ve sosyal haklara sahip olan çalışan olmasına artık bir son verilmelidir.

Birçok alanda mağduriyet yaşayan Vekil Ebe ve Hemşireler, 4/C'liler ve Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Çalışanlarına da kadro verilmelidir.
Türk Sağlık-Sen olarak uzun zamandır dile getirdiğimiz tüm çalışanların kadrolu olması talebimizin gerçekleşmesi için mücadeleye devam edeceğiz. TBMM'de Vekil Ebe ve Hemşireler, 4/C'liler ve Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Çalışanlarına da kadro verilmesi için kanun teklifi ve önerge hazırlanması için çalışmalar gerçekleştireceğiz. Parti grupları ile görüşeceğiz.

Türk Sağlık-Sen, çalışanların yaşadığı mağduriyetin giderilmesi için her türlü eylemi yapmaya hazırdır. Başta Vekil Ebe ve Hemşireler, 4/C'liler ve Kamu Görevlisi Olmayan Aile Sağlığı Çalışanlarına da kadro verilmesi olmak üzere kamuda sözleşmeli ve geçici personel uygulamasına son verilinceye ve kadrolu istihdamda birlik sağlanana kadar Türk Sağlık-Sen üzerine düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazırdır.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.