Ts En Iso 9001:2008 Kalite Yönetim Sistem Belgesi

25 Şubat 2015 tarihinde Ankara Gölbaşı Kronos HOTELDE “TSE ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Uygulamalarına Yönelik Değerlendirme” Toplantısında gerçekleştirilen Belge Töreninde Türk Standartları Enstitüsünce Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna K-Q TSE ISO EN 9000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi verilmiştir.

Ts En Iso 9001:2008 Kalite Yönetim Sistem Belgesi
03 Mart 2015 Salı 19:16

125 kişinin katıldığı törene T.C Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Türk Standartları Enstitüsü yöneticileri THSK kalite ekibi ve çalışanlar ile bu süreçte önemli desteği olan THSK Eski Başkanı Sn. Prof. Dr. Seçil ÖZKAN da katılmışlardır. Gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin olarak düşüncelerini paylaşan konuşmacılar:

T.C Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yrd. Sn. Hüseyin ÇELİK; Kalite kavramına bakış açısı boyutunda, kalitenin bireyde, ailede, yaşadığımız evrene kadar genişletilebileceğini, sistem ile önemli kazanımların elde edileceğine vurgu yaparak Sağlık Bakanlığı bünyesinde kalite çalışmaları ile ilgili mevcut ve gerçekleştirilecek hizmetlere ilişkin kısa bilgi aktarmıştır. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu‘nun T.C Sağlık Bakanlığına kalite konusunda yaptığı öncülüğü takdir ettiğini ve bu çalışmaları yürüten Yönetim, KYT ve kalite ekibi ile emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ederek THSK da kurulan Kalite Yönetim Sisteminde belge alınmasını bir başlangıç ve pilot il uygulamaları ile de yaygınlaştırmasının önemli olduğunu ifade etmişlerdir.

TSE Genel Sekreter Vekili Sn. Doğan YAZAR; “Sağlık alanında hizmet veren THSK ‘na kalite belgesini vermekten mutluluk ve heyecan duyuyorum, bu yolculukta kurumunuzun yanında olmak bizleri onurlandırır. Bu belge kurumun olaya verdiği önemin bir göstergesidir. Bu çalışmalarda üst yönetimin katkısı son derece önemli ve TSE olarak bizlerin desteği devam edecektir. Ülkemize katma değer katan benzer diğer kuruluşlar THSK nu örnek alması gerekli, tüm paydaşlara katkı sağlaması dileği ile” diyerek cümlesini tamamlamıştır.

T.C Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurum Başkan Yardımcısı Sn. Dr. Alev YÜCEL, Mutlu bir gün olduğunu, kaliteyi daha da ileri noktalara getireceklerini ve sürdüreceklerini, kalite çalışmalarını yürüten ve emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederek bundan sonra daha güzel çalışmalarda birlikte olunacağını ifade etmişlerdir.
 

T.C Sağlık Bakanlığı Müşaviri Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kalite Yönetim Temsilcisi Sn. Gıda Yük. Müh. Betül Faika SÖNMEZ; Türkiye Halk Sağlığı Kurumunda öncülüğünü yaptığı Kalite çalışmalarında Belge alınma sürecinde destek veren, katkı sağlayan,, emeği geçen tüm yöneticilere, kalite ekibine (Kalite Birimi, Kalite Yönetim Çekirdek Ekibi, Kalite Yönetim Birim Sorumluları, İç Tetkik Ekibi)  ve tüm çalışanlara teşekkür ederek, Haziran 2012 de başlayan ve Aralık 2014 e kadar süren       “THSK Kalite Yolculuğumuz” başlığı altında süreci özetleyen bir sunum paylaşmıştır.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.