Tkhk'deki Sözleşmeli İdarecilerin İş Akdi Durduruldu..

TKHK'deki sözleşmeli idarecilerin iş akdi durduruldu

Tkhk'deki Sözleşmeli İdarecilerin İş Akdi Durduruldu..
21 Ağustos 2013 Çarşamba 17:57

T. C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu
Sayı : 95796091-640
Konu : YD Kararı ve Karar Gereğinin İfası

İlgi: Kurumumuz Hukuk Müşavirliğinin 02/08/2013 tarih ve 142225 sayılı yazısı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası vekili tarafından Kurumumuz aleyhine açılan davada, Danıştay 5. Dairesi’nce dava konusu 663 sayılı Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Karamame’ye ekli (II) sayılı cetvelde belirtilen pozisyonlarda istihdam edilen sözleşmeli personele ilişkin “Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Hizmet Sözleşmesi'nin “İzin hakları” başlıklı 17 nci maddesinin (b) bendinde yer alan “...yılda 30 günü geçmemek üzere...” ibaresi ile, 19 uncu maddesinin 1 inci fıkrasının (f) bendinin yürütülmesinin durdurulmasına karar verilmiştir.

Bu çerçevede, bundan böyle 663 sayılı KHK kapsamında sözleşmeli pozisyonlarda çalışanlar ile akdedilen ve akdedilecek olan sözleşmelerde iş bu yürütmenin durdurulması kararının dikkate alınması gerekmektedir.

Bilgilerinizi ve ilgililere tebliğini önemle rica ederim.

Dr. Muhammet ÖRNEK 
Kurum Başkanı a. 
Kurum Başkan Yardımcısı
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.