Tkhk'dan Sözleşmeli Duyurusu..

Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'nca, hizmet birimlerinde çalışan sözleşmeli personelin hizmet sözleşmelerinin yenilenmesi hakkında duyuru yayımlanmıştır.

Tkhk'dan Sözleşmeli Duyurusu..
24 Aralık 2013 Salı 23:29

T.C.
 
SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU
İnsan Kaynakları Başkan Yardımcılığı
Sayı : 56341378/ 900-99-5451.264922
 
Konu: Sözleşme Yenileme İşlemleri
Kurumumuz hizmet birimlerinde, 4924 sayılı Kanuna ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesine göre çalışan sözleşmeli personelin hizmet sözleşmeleri 01 Ocak 2014 tarihi itibariyle yenileneceğinden genel sekreterliklerce aşağıdaki işlemlerin yerine getirilmesi gerekmektedir.
 
1- Hizmet sözleşmeleri ÇKYS/İKYS'den alınacak, bunun dışında sözleşme örneği kullanılmayacaktır.
 
2- Sözleşmeli olarak görev yapmakta olan personelden 2014 yılı sözleşmesini yenilemek istemeyenlerin 01 Ocak 2014 tarihinden önce, hizmet sözleşmesini yenilemek istemediğine dair talebini yazılı olarak Kurumuna (görev yaptığı hastane yöneticiliğine) bildirmesi ve bu talebin Hastane ÇKYS/İKYS kullanıcısı tarafından ÇKYS/İKYS de kayıt altına alınması gerekmektedir.
 
3- Sözleşmeli personele ilişkin hazırlanan "İKYS Kılavuzu" Kurumumuz http://www.tkhk.gov.tr/TR,2771/4b-ck vs-kullanma-kilavuzu.html web sitesinde yayınlanmış olup sözleşme yenileme işlemleri İKYS Kılavuzunda belirtilen şekilde yapılacaktır.
 
4- 4924 sayılı Kanuna göre ve 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken, aile hekimliği uygulamasına geçenlere eski statülerine dönünceye kadar sözleşme yenileme işlemi yapılmayacaktır.
 
5- 4924 sayılı Kanuna tabi sözleşmeli personelin hizmet sözleşmeleri, Kurum adına Genel Sekreterler tarafından imzalanacaktır.
 
6- 4/B sözleşmeli personelin hizmet sözleşmeleri ise Kurum adına, hastane yöneticisinin bulunduğu hastanede hastane yöneticisi; hastane yöneticisinin bulunmaması halinde hastane baştabibi tarafından imzalanacaktır.
 
7- Sözleşme yenileme işlemleri 25 Aralık 2013 tarihinde başlayacak olup 31 Aralık 2013 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilmesi hususunda;
 
Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.
 
Prof. Dr. Ali İhsan DOKUCU
Kurum Başkanı

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.