Tıp Fakültesi İle Devlet Hastanesi Birleşti

Bolu'da Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi, imzalanan protokolle Bolu Kamu Hastaneler Birliği bünyesine katılırken, tüm hastanelerin yönetimi, tek çatıda toplanmış oldu. Protokolün protokolü imzalamasının ardından son kararı Sağlık Bakanlığı verecek ve buradaki imzanın ardından her iki kurum da resmen birleşmiş olacak. Vali Zahteroğulları, bu olayın birleşme değil ortak kullanım olduğunu açıkladı.

Tıp Fakültesi İle Devlet Hastanesi Birleşti
24 Haziran 2014 Salı 10:09

Bolu'da Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi, imzalanan protokolle Bolu Kamu Hastaneler Birliği bünyesine katılırken, tüm hastanelerin yönetimi, tek çatıda toplanmış oldu.

Bolu'da İzzet Baysal Devlet Hastanesi, Köroğlu Devlet Hastanesi, İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, İzzet Baysal Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, ilçe hastanelerini bünyesinde barındıran Bolu Kamu Hastaneler Birliği yeni yapılan düzenlemenin ardından Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile de birleşti. BoluValiliği'nde Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, İl Sağlık Müdürü Mahmut Arık ile Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Murat Özmen'in de katıldığı protokol töreninde tüm sağlık kuruluşlarını tek çatı altında toplayan sözleşmeler imzalandı. Hastanelerin birleşmesinin ardından 2 bin kişiyle sağlık hizmeti sunan Kamu Hastaneler Birliği'nin personel sayısı 2 bin 600'e ulaştı.

Yeni düzenlemeyle kentte bulunan tüm sağlık kuruluşlarının ortak kullanıma açılacağını belirten Vali Zahteroğulları, Türkiye'de sağlık alanında 10 yılda çok büyük değişiklikler meydana geldiğini söyledi.

İzzet Baysal Tıp Fakültesi'nde öğrenim gören öğrencilerin birleşmenin ardından tüm sağlık kuruluşlarında eğitim alabileceklerine dikkat çeken Prof. Dr. Coşkun, "Uzun soluklu bin çalışmanın ardından bu noktaya gelindi. Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Kamu Hastaneler Birliği çatısı altındaki kurumlar artık ortak çalışacaklar. Bu sayede daha etkin bir kullanım ortaya çıkacak" diye konuştu.

Rektör Coşkun, hastanenin ne kadar borcu olup olmadığı sorusuna, “Bir borcumuz var ama buna karşılık da alacağımız var. Alacaklarımızı tahsil ettiğimizde borcumuz olmayacaktır” diye konuştu. Ortak Kullanım sonrası Tıp Fakültesinin yönetimi de Kamu Hastaneler Birliği’nin himayesine girmiş oldu. Yakında Tıp Fakültesinde de yönetim değişikliğinin olması bekleniyor. Kasım ŞAHİN
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.