Tıbbi Sekreterler Ne İş Yapsınlar..

Tıbbi sekreterler olarak ne yapalım. En son yapmadığımız kaldı intihar oda Allah korkumuz olduğu için imanlı olduğumuz için onunda yapamayız. Sayın sağlık bakanı ve yetkililer hak ettiğimiz hak için kapınıza gelip yalvaralım mı?

Tıbbi Sekreterler Ne İş Yapsınlar..
26 Ağustos 2013 Pazartesi 17:07

Tıbbi Sekreter İstihdamı: Hastanelerimizde otomasyon, veri kayıt girişleri ve benzeri bilgisayarla yürütülen işlemler için genellikle bu alanda sertifika sahibi kişiler arasından seçilen personel, hizmet alımı yolu ile istihdam edilerek çalıştırılmaktadır. Ancak hastanelerin sağlık hizmeti veren kurumlar olması ve tutulan kayıtların tıbbi terminoloji bilgisini gerektirmesi nedeniyle özellikle; tıbbi dokümantasyon, tıbbi arşiv, sağlık kurulu, poliklinikler, hasta kabul birimleri ile hasta katlarında; tıbbi kayıtların tutulması ve yazışmaların yürütülmesi, bilimsel toplantılarda kayıtların tutulması ve tutulan kayıtların deşifre edilmesi gibi hizmetlerin, tıbbi sekreterlik ve dengi okullardan mezun olmuş ve tıbbi sekreter unvanı almış sağlık personelinin çalıştırılması uygun olacaktır. 
Tıbbi sekreterler olarak ne yapalım. En son yapmadığımız kaldı intihar oda Allah korkumuz olduğu için imanlı olduğumuz için onunda yapamayız.Sayın sağlık bakanı ve yetkililer hak ettiğimiz hak için kapınıza gelip yalvaralım mı?
Emek vererek bir şey hak edilmişse aranmasına bile gerek olmadan verilmesi gerekir. Kimse kendi cebinden çıkarıp vermiyor. Tıbbi sekreterler olarak 6 yıl emek verdik.Kendi politikalarınıza bizi alet etmeyin.Hak ettiğimiz hakkı vermediğiniz zaman tabiî ki arayacağız.Hem bu dünyada hemde diğer dünyada inanın bütün tıbbi sekreterlerin ahını almayın.Tıbbi sekreterlerin hak ettiği hakkı verin kul hakkıdır.Ne kadar unvan değiştirseniz meslek tanımını değiştirseniz hak ettiğimiz haktan vazgeçmiyoruz.Tıbbi sekreterler olarak4 yıl sağlık lisesi 2 yıl sağlık hizmetleri meslek yüksekokulunu bitirdik.İş alanlarımız sağlık alanları sağlıkla ilgili dersler gördük. İş alanlarımızda çalışmak istiyoruz. Hastaneler, Halk sağlığı müdürlükleri, Toplum Sağlığı Merkezleri, Aile sağlığı merkezleri. Özellikle Aile hekimliğinde tıbbi sekreterler çalışırsa işsiz kimse kalmaz.Aile hekimliğinde sınıflandırmadan dolayı çalışıyoruz.Sınıflamanın kalkması hem hükümet açısından kötü hemde sağlık bakanı açısından kötüdür.Hükümet açısından işsizliğin artması sağlık bakanı açısından sağlık personeli işsiz kalacak.Tıbbi sekreterler isyan edecektir. Tıbbi sekreterler olarak emeklerimizin karşılığını istiyoruz.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.