Tıbbi Sekreterler İntiharın Eşiğinde

Tıbbi Sekreterler İntiharın Eşiğinde

Tıbbi Sekreterler İntiharın Eşiğinde
31 Ekim 2014 Cuma 13:46

   Atama krizi yaşayan ve Yüksekokul okumalarına rağmen atamaları gerçekleşmediği için kaos'a sürüklenen Tıbbi Sekreterler, Sorunlarını ve Mağduriyetlerini her Platformda dile getirmelerine rağmen, Bugüne kadar çözüme kavuşmayan Mağduriyetlerinin acilen giderilmediği taktirde, Bunalımın acı sonuçlar doğurmasından endişe duyuyorlar. Aileler mutsuz. Sağlıkla alakası olmayan kişilerin yapması işlerin aksatılmasına yanlış yapılmasına neden oluyor. Bu önemli konuya inşallah göz önünde bulundururlar.Diğer önemli bir konu şiddet olaylarının sebebi eğitimsiz ve sağlıkla alakası olmayan kişilerin çalıştırılmasıdır. Sağlık Bakanlığının şiddete önüne geçmesi için 6 yıl emek vermiş Tıbbi Sekreterlerin çalıştırılması gerektiğini düşünüyoruz. Diğer başka bir konu Eğitimsiz kişilerin Tıbbi Hatalar yüzünden ölümlere sebep olmasıdır. Çoğu tıbbi sekreter arkadaşlarım işsizlikten intiharın eşiğine bile geldiler.

   Mağduriyetimizi görün. Hak ettiğimiz hakkı istiyoruz. Hakkımızı helal etmeyeceğiz. Hayallerimizi yıkmayın. Dört Yıl Sağlık Meslek Lisesinin Tıbbi Sekreterlik Bölümünü Okuduk.2 Yıl Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Programını Bitirdik. Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğine tabi olan Aile Sağlığı Merkezinde hizmet veren Tıbbi Sekreterler,  kamu kurumlarında çalışan sağlık görevlileri ile eşit iş yaptıkları düzenlemenin olmasını istiyorlar. Doktorlar düşük para vererek diplomalarından faydalanıyorlar. Aile sağlığı merkezlerin Tıbbi sekreterler atanırsa işsiz kimse kalmaz. Hemşire açığı olmasına rağmen Toplum sağlığı merkezleri bölümle alakası olmayan kişiler çalıştırılmaktadır. Aileleri ne umutlarla emek verip okuttular. Türkiye Geneli Aile hekimliğinde Tıbbi sekreterler çalışırsa işsiz tıbbi sekreterler kalmaz Aile sağlığı merkezlerinde Tıbbi sekreterler çalıştırma zorunluluğu getirilsin. Aile Hekimliğinde Tıbbi Sekreter Çalışırsa İşsiz Tıbbi Sekreter Kalmaz. Asmlerde Çalışan Tıbbi Sekreterler Maaş Olarak 800 İle 1100 Arası Alıyorlar. Sınıflandırmadan Dolayı Tıbbi Sekreterleri Çalıştırıyorlar. Aile sağlığı merkezlerinde Tıbbi sekreterler olarak güvece verilsin ve maaşları adalet olsun. Tıbbi sekreterler olarak Aile Hekimliğinde bütün yazışmaları yapar. Hem doktorların ve hemşirelerin üzerinde yazışmayla ilgili bir problemleri kalmaz.

   Doktorlar hem hastalarla daha fazla ilgilenir daha verimli olur hemşireler ise Tıbbi müdahalelerini düzenli bir şekilde yaparlar. Sağlık Bakanından ve yetkililere sesleniyoruz bu önemli konuda biran önce önlemini alırsa hem işsiz kalmaz. Bu önemli konuda düzenleme yapılırsa Tıbbi Sekreterler işsizlikten kurtulur. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.