Tıbbi Sekreterler İçin Soru Önergeleri Devam Ediyor..

CHP Parti Sözcüsü Samsun Milletvekili Prof. Dr. Haluk Koç TBMM Başkanlığı'na bir soru önergesi verdi.

Tıbbi Sekreterler İçin Soru Önergeleri Devam Ediyor..
27 Mayıs 2013 Pazartesi 17:05CHP Parti Sözcüsü Samsun Milletvekili Prof. Dr. Haluk Koç TBMM Başkanlığı'na bir soru önergesi verdi. Haluk Koç, "tıbbi sekreter"lerin sorunlarını içeren soru önergesini, Sağlık Bakanı'nın yanıtlamasını istedi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç'un Meclis Başkanlığı'na verdiği soru önergesi şöyle:

"TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA / ANKARA

Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

1- Türkiye?de ?tıbbi sekreter? yetiştiren kaç fakülte var? Bu fakültelerden yılda kaç öğrenci mezun olmaktadır?

2- Sağlık Bakanlığı?nın yılda kaç ?tıbbi sekretere? ihtiyacı vardır?

3- Sağlık Bakanlığı bünyesinde kaç tıbbi sekreter çalışmaktadır? Bunların kaçı tıbbi sekreterlik bölümü mezunudur?

4- Hastaneler ?tıbbi sekreter? alımı yapılırken 6 yıl okuyan tıbbi sekreterlik bölümü mezunlarına öncelik verilmekte midir? Verilmiyorsa gerekçesi nedir?

5- Fakülte mezunu işsiz tıbbi sekreter varken neden başka meslek grubundan kişiler bu görevde çalıştırılmaktadır?

6- Taşeron işçilerin ve hemşirelerin esas işlerini yapması gerekirken ?tıbbi sekreter? olarak görevlendirilmesi uygun mudur? 

7- Boşta bulunan fakülte mezunu ?Tıbbi Sekreterin? atamasını ne zaman yapacaksınız?" 
halen cevaplanmadı.....

Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında mevcut tıbbi sekreter kadrosu Belge Tipi : Yazılı Soru Önergesi08 Mayıs 2013Belge Sahibi : 

RUHSAR DEMİRELESKİŞEHİR Milletvekili
TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI?NAAşağıda belirtilen sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Mehmet MÜEZZİNOĞLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim.

08/05/2013

Ruhsar DEMİREL

Eskişehir Milletvekili

1-Türkiye?de Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında mevcut tıbbi sekreter kadrosu ne kadardır? Tıbbi sekreter kadrolarının illere, kurum ve kuruluşlara göre dağılımı nedir?

2-Ülkemizde Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında 2003-2013 yılları arasında istihdam edilen tıbbi sekreter sayısı ne kadardır? İstihdam edilen tıbbi sekreterlerin yıllar itibariyle illere, kurum ve kuruluşlara göre dağılımı nedir?

3-Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda tıbbi sekreterlik hizmetlerinin taşeron firmalar aracılığı ile yürütülmesi yerine; ??devlet hizmetinin devamlığı?? esas alınarak, atama bekleyen ve her yıl Sağlık Meslek Liselerinden mezun olan çok sayıdaki tıbbi sekreterin Bakanlık kadrolarında istihdam edilmesi konusunda tarafınızdan yapılan/yapılması planlanan çalışmalar var mıdır? Varsa nelerdir?

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.