Tıbbi Sekreterler Bir Umut Bekliyor..

Tıbbi sekreterler Bir Umut Bekliyor

Tıbbi Sekreterler Bir Umut Bekliyor..
30 Ekim 2013 Çarşamba 10:44

Umut, insanın en yardıma ihtiyacı olduğu anda uzanan yardım elidir.İnsan bazen umut sayesinde hayatına devam eder bazende kaybetmeye yüz tuttuğu şeyleri tekrar kazanır. Hayatta başarıya sahip olmuş insanların tümü umudunu yitirmeyenlerdir.Tıbbi sekreterler olarak umut sayesinde hayata devam ediyoruz.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı mezunu toplam 40 bini aşkın Tıbbi Sekreter yıllardır eğitimini aldığı ve hayatıyla ilgili umutlarını bağladığı ardından aldığı diplomanın duvarda asılan, herhangi bir vasfı bulunmayan bir belge değil de hayallerini yeşertecek bir iş kapısı olması ve bu yönde tıbbi sekreter alım sayılarımızın arttırılması gerektiğini düşünüyoruz. Haksızlığa baş kaldırmayanlar, onlardan gelecek her kötülüğe katlanmalıdırlar. Hz.Ali (ra).Tıbbi sekreterler olarak hak ettiğimiz hakkı istiyoruz. Eski adıyla sağlık ocağı Şimdiki adıyla Aile Sağlığı Merkezinde tıbbi sekreter yaptığı işler aylık çalışmalar, gelen giden yazıların takibi, hasta kabulde hasta kayıtları, malzeme teminleri demirbaşlarla ilgili kayıtlar zaten bunlar yapmamız gereken şeyler fakat poliklinik sekreterliği yaptıramazlar bunu bilmenizi isterim tabiki bilgisayarla ilgili tüm işlemler kimsenin bilmeyipte benim bildiklerim... etf kayıtlarını ben yapmıyorum yapmam onları ebelere yaptırıyorum zaten tıbbi sekreterin görevi istatistikleri kontrol etmek yanlış varsa ebe hemşireye bu yanlışları düzelttirmek gelen giden yazışmaları takip etmek bilgisayara veri kaydetmek demirbaşları kaydetmek tutanak düzenlemek.4 yıl sağlık lisesi Tıbbi sekreterlik okuyanların çoğu 2 yıllık sağlık hizmetleri MYO Tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik progmanını bitirdiler. onlar hatamı yaptı şimdi. Suçumuz 2 yıl sağlık hizmetleri meslek Yüksekokulunu bitirmemiz miydi?.Lise mezunu olarak beklemek mi? lazımdı. yazık günah.Bu ülkede çözülemeyen bir sorun olan Tıbbi sekreterler sorunu hem meclisin hemde halkın bildiği Tıbbi sekreterler sorunu Niyeki muhalefet soru önergeleri sunduğu için çözmeyen sorunlar olduğunu biliyoruz.Bu ülkede özel hastane sahibi bakanın emek veren kişilerin hakkını tanımadığı olduğunu biliyoruz.Bu ülkede emek veren bir hakkı yok saymaya hakkı yoktur. Bu ülkede Tıbbi sekreterlerde 6 yıl emeğin karşılığını istediğini biliyorlar. Onlar gibi 6 katı maaş istemiyoruz. Emeğimizin karşılığını atanmak, iş istiyoruz. Bu ülkede kendi alanı olmadığı halde torpili olduğu için Tıbbi sekreter adı altında çalıştırıldığını biliyoruz. Tıbbi sekreterlerin sesini Bütün Vekiller duydu doktorlar duydu ama işine gelmeyenler duymadı. Sosyal medyada Türkiye?nin çoğu Tıbbi sekreterlerin haksızlığa uğradığını farkına vardı. En son ya intiharlar artacak ya da saldırılar. Bunun önlemini alın. Bir çözüm bulun. Aile Hekimliğinde Sınıflandırmadan Dolayı Tıbbi Sekreter Olarak İşimizi Yapıyoruz. Aile hekimliğin sözleşme güvencesi ücret adalet olursa işsiz kimse kalmaz.

Tıbbi Sekreterler Torba Yasada Düzenleme İstiyor.Tıbbi sekreterler Aile sağlığı merkezinde yazışmalara bakar..hasta kabule bakar...aylık çalışma yapar.. Tıbbi sekreterler olarak ne zorluklarla okuduk.İş alanı geniş olan tıbbi sekreterler Hastaneler, Halk sağlığı müdürlüğü Toplum sağlığı merkezleri. İş alanı geniş olmasına rağmen atanamıyoruz. Eğitimsiz kişilerin bölümle alakası olmayan kişilerin Tıbbi sekreterlik işlerinde çalıştırılması büyük bir haksızlıktır.Tıbbi sekreterler olarak Öncelik Sayın Başbakanımıza ve Sağlık Bakanı, yetkililere sesleniyoruz: Bu haksızlık sona ersin.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.