Tıbbi Sekreterler Artık Bir Çözüm İstiyor..

TIBBİ SEKRETERLER ARTIK BİR ÇÖZÜM İSTİYOR..

Tıbbi Sekreterler Artık Bir Çözüm İstiyor..
18 Temmuz 2013 Perşembe 11:43

Sağlık bakanına sesleniyoruz: Artık bir çözüm istiyoruz. 4 Yıl Sağlık Meslek Lisesinin Tıbbi Sekreterlik Bölümünü Okuduk. 2 Yıl Tıbbi Dokümantasyon Ve Sekreterlik Programını Bitirdik. Tıbbi sekreterler sağlık alanında atanmaya yapılmayacaksa nerde çalışacaklar. İş alanı geniş olan tıbbi sekreterler Hastaneler, Halk sağlığı müdürlüğü Toplum sağlığı merkezleri. İş alanı geniş olmasına rağmen atanamıyor. Tıbbi sekreter arkadaşlarımın işsizlikten intiharın eşiğine bile geldiler. Aileleri ne umutlarla emek verip okuttular. Tıbbi sekreterlerin kanayan yarasına durdursunlar. Daha öncede Aile Hekimliğinde Tıbbi Sekreter Çalışırsa İşsiz Tıbbi Sekreter Kalmaz.
Tıbbi sekreterler 6 yıllılık eğitim boyunca gördükleri dersler hepsi sağlık ile ilgili Sağlık lisesinde öğretmenlerin sağlıkçı olmaları yüksekokuldaki öğretim görevlilerin hepsinin doktor ve Tıp bölümü derslerine giren prof. doc. Yrd.doc. olmaları kalifeli eleman olmalarının göstergesidir. Tıbbi sekreterler olarak hak ettiğimiz hakkı almak için yalvarmak mı lazım.
Yataklı Tedavi Kurumları Tıbbî Kayıt Ve Arşiv Hizmetleri Yönergesi: Yönergenin amacı, yataklı tedavi kurumlarına muayene, teşhis ve tedavi amacıyla gelen hastalara, yaralılara, acil ve adlî vak?alara ait kayıtların, düzenlenen ve kullanılan dokümanların toplanmasına ve bu dokümanların hastaların daha sonraki başvurularında veya araştırmacılar veyahut adlî makamlarca her istenildiğinde derhal hazır bulundurulması için merkezi tıbbî kayıt ve arşiv sistemi içinde tasnif ve muhafaza edilmesine ilişkin usûl ve esasları belirlemektir. Madde 11 ? Tabiplerin el yazısı ile yazılmış veya diktafonlara dikte edilmiş çıkış özeti, ameliyat notu gibi hasta ile ilgili çeşitli bilgilerin özel formlar üzerine doldurularak tıbbî sekreterlikçe yürütülür.
Sağlık bakanına ve yetkililere sesleniyoruz: Tıbbi sekreterler olarak hak ettiğimiz hakkı almak için bir kişinin kendisini feda etmesini lazım.Bunca Tıbbi sekreterlerin kul hakkını ömür dünyada nasıl ödeyeceksin. Adalet hak edene hak ettiğini vermektir. Tıbbi sekreterler olarak bizlerde 6 yıl emek verdik hak ettiğimiz hakkı istiyoruz.18 Ağustos 2013 saat 14.00 İstanbul Kadıköy belediye salonunda Tıbbi sekreterler olarak hak ettiğimiz hakkı savunmak için orda olacağız. Umarım artık son olur.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.