Terör Konusunda Vatandaşların Bilgilendirilmesi İçin Spot Filmler Hazırlanacak

Terörle mücadeleyi, toplumsal değer ve dinamikleri de esas alarak çok boyutlu ve bütüncül bir yaklaşımla planlamak için yeni dönem başlıyor. Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, terörle mücadelede vatandaşları bilgilendirmeye yönelik…

Terör Konusunda Vatandaşların Bilgilendirilmesi İçin Spot Filmler Hazırlanacak
01 Kasım 2011 Salı 10:13

Terörle mücadeleyi, toplumsal değer ve dinamikleri de esas alarak çok boyutlu ve bütüncül bir yaklaşımla planlamak için yeni dönem başlıyor. Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, terörle mücadelede vatandaşları bilgilendirmeye yönelik spot filmler hazırlayacak. Projenin altyapısı hazırlandı. Yıl sonuna kadar filmlerin bitirilmesi hedefleniyor. Müsteşarlık, 'İstihbarat Değerlendirme Merkezi'ni de faaliyete geçirecek. Ayrıca bölücü terör örgütünün etkin olduğu 10 Avrupa ülkesinde örgütün faaliyetlerine yönelik 'Yıllık Ülke Raporları' ile "2011 yılı Terörle Mücadele Raporu" hazırlanacak.
    Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'nın Temmuz-Aralık 2011 döneminde yürüteceği faaliyetler arasında "Terörden doğrudan etkilenen illerdeki kanaat önderleri, aydınlar, akademisyenler, bağımsız araştırmacılar ve yazarlar ile görüşme ve toplantılar yapılması; terörden doğrudan etkilenen illerdeki milletvekilleri, valiler, belediye başkanları, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları yöneticileri ile görüşme ve toplantılar yapılması; terörden doğrudan etkilenen illere inceleme ziyaretleri yapılması; sosyal grupların terörle mücadeleyi ilgilendiren konularda algısını ölçmek amacıyla alan araştırmaları yapılması; terör örgütlerince istismar edilen hassas günlerin etkin bir şekilde değerlendirilmesine yönelik bir analizin yapılması; uluslararası gelişmeleri ve deneyimleri takip etmek ve terör örgütlerinin yurtdışı faaliyetlerinin izlenmesine yönelik yurtdışı araştırma ve inceleme ziyaretlerinin yapılması" yer alıyor.
    Resmi Gazete'nin 04.03.2010 tarihli nüshasında yayımlanarak yürürlüğe giren 5952 sayılı "Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun" ile kurulan Müsteşarlık, Ocak-Haziran 2011 döneminde ise Avrupa Konseyi'nin "İnsan Hakları ve Terörle Mücadele Hakkında İlkeleri" Türkçe'ye çevrilerek "İnsan Hakları ve Terörle Mücadele" kitabı halinde Türkçe ve İngilizce olarak 5 bin adet basıldı ve ilgili kurumlara dağıtıldı. Terörle mücadele alanında 3 adet araştırma projesi gerçekleştirildi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.