Tbmm’de İş Bırakma Eylemi İle İlgili Açıklama

TBMM Basın Merkezinde CHP Milletvekili Doktor Aytuğ Atıcı ve MHP Milletvekili Doktor Ali Öz, Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, TTB Başkanı Beyazıt İlhan ve iş bırakan diğer sağlıkla ilgili STK’ların katıldığı bir basın açıklaması yapıldı.

Tbmm’de İş Bırakma Eylemi İle İlgili Açıklama
12 Mart 2015 Perşembe 09:03

Açıklamalarda her iki Milletvekili de sağlık çalışanlarının yaşadığı sorunlara dikkat çekerek çözüm için sağlık çalışanlarını parti olarak destek verdiklerini kaydettiler.

Genel Başkanımız Önder Kahveci’de burada şu açıklamayı yaptı:
Martta yapılacak olan iş bırakma eylemi; taleplerine sırt çevrilen, oyalanan ve sorunları ötelenerek biriktirilen sağlık çalışanlarının bir tepkisidir.

Bu tepki aynı zamanda bardağın taştığı ve sabır taşının çatladığı bir durumda taleplerin yerine getirilmesi, sorunların çözülmesi isteğidir.  Siyasetçinin iki dudağı arasından öteye gitmeyen vaatlerden bunalan çalışanların  devletin somut adımlarını, hayata geçen uygulamalarını bir türlü göremeyişinedir. 

Sağlık çalışanları olarak ne lütuf bekliyoruz, ne de karşılanamaz talepleri dile getiriyoruz. Sadece hakkımızı talep ediyoruz.
İsteğimiz; 

İş güvencesini kaldırma girişimleri yerine tüm çalışanların kadrolu olduğu güvenceli bir çalışma ortamıdır.
Aşırı iş yükünün ve sonu gelmeyen nöbetlerin sona ermesidir.

Yitik hakkımız olan yıpranma payının vaatte kalmaması hayata geçmesidir.

Çalışanların can güvenliğini tehdit eden şiddetin en aza indirilmesidir. Bunun için caydırıcı tedbirlerin alınmasıdır.

Her kuruma bir kreş, tüm çalışanlara lisans tamamlama hakkı gibi düzenlemelerin acilen hayata geçmesidir.

Kısacası talebimiz çalışma hayatımızda huzur ve memnuniyettir. Bu konudaki kararlı tavrımızı güçlü bir şekilde yansıtmak, sağlık çalışanlarının taleplerini bir kez daha Türkiye gündemine taşımak, alanlarda haykırmak için 13 Martta, tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında iş bırakıyoruz. Sağlık alanında faaliyet gösteren tüm STK’ları bir araya getiren bu isteklerin karşılık bulmasını istiyoruz. Burada çalışanların talebi doğrultusunda bir araya gelinmiştir. Bu çağrıya da sadece yeri idarecinin yanı olanlar katılmamışlardır.

 Ayrıca İş bırakma eylemimizi 2014’ün ilk 10 ayında 2 milyar 750 Milyon TL katkı ve reçete parası ödeyen, birçok sağlık hizmeti için cebinden ekstra PARA çıkan vatandaşlarımız içinde yapıyoruz. Tüm vatandaşların eşit, ücretsiz, nitelikli ve ulaşılabilir bir sağlık hizmetine kavuşmasını istiyoruz. Onlardan da eylemimize anlayış göstermelerini ve destek vermelerini bekliyoruz.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.