Tarım Bakanlığındaki Çevre Sağlıkçılar Eylül’ü Bekliyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının gözden çıkardığı meslektaşlarımıza sahip çıkan Sağlık Bakanlığı kurumlararası nakil ile geçişlerini sağlayacak.

Tarım Bakanlığındaki Çevre Sağlıkçılar Eylül’ü Bekliyor
18 Haziran 2012 Pazartesi 08:38

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında görev yapan Çevre Sağlığı Teknisyenleri, Sağlık Bakanlığına geçmek için Eylülde yapılacak kurumlararası naklen atamayı bekliyor.
 05/06/2004 tarih ve 25483 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 5179 sayılı "Gıdaların Üretimi, Tüketimi ve Denetlenmesine Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun"un Geçici 4. maddesi hükümleri çerçevesinde Sağlık Bakanlığında görev yapmakta iken Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına devredilen  500 Çevre Sağlığı Teknisyeninden 351 kişi halen anılan bakanlıkta görev yapmaktadır.

ÜVEY  EVLAT MUAMELESİ  GÖRDÜLER
Söz konusu Kanuni düzenleme ile gıda denetim hizmetlerini yürütmek üzere Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına devredilen Çevre Sağlığı Teknisyenleri üvey evlat  muamelesine tabi tutuldular. Denetim yetkileri ellerinden alınarak asli görevleri dışında görevlendirildiler. Bir çok meslektaşımızın yaklaşık sekiz yıl önce başlattığı hukuki mücadele neticesinde elde edilen  bireysel kazanımlar karşısında horlandılar ancak, yılmadılar.

SAĞLIK BAKANLIĞI ÇEVRE SAĞLIĞI TEKNİSYENLERİNE SAHİP ÇIKTI
Sağlık Bakanlığının yeniden yapılandırılması ile kurulan Türkiye Halk Sağlığı Kurumu  bünyesinde yürütülen çevre sağlığı hizmetlerinin daha etkin ve nitelikli hale getirilmesi için bir dizi çalışmalar yürütülmektedir. Kurumun personel ihtiyacının karşılanması  ve yıllardır süregelen mağduriyetin giderilmesi  amacı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının gözden çıkardığı meslektaşlarımıza sahip çıkan Sağlık Bakanlığı  kurumlararası nakil ile geçişlerini sağlayacak.

KURUMLAR ARASI NAKİL EYLÜLDE
Sayın Sağlık Bakanımız Prof. Dr.  Recep AKDAĞ’ın  ilgili bürokratlara verdiği talimat çerçevesinde geçiş ile ilgili çalışmaların başlatıldığı bilgisine erişen genel  merkezimiz ayrıca, kurumlararası atamaların Eylül ayında yapılacağı, söz konusu bakanlığın il teşkilatlarında  görev yapan Çevre Sağlığı Teknisyeni adedince kadro ilan edileceği, ilgili bakanlıktaki meslektaşlarımızdan isteyenlerin müracaat edebilecekleri yönünde bilgilere ulaşmıştır.  Bu nedenle,  Sağlık Bakanlığına geçmek isteyen meslektaşlarımızın  durumlarını  bu bilgiler ışığında gözden geçirmeleri ve bir karar vermeleri  gerekmektedir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.