Tabiplerin Askerlik Sevk Tehir İşlemleri Hakkında Yazı..

Sağlık Bakanlığı, Devlet hizmet yükümlüsü ve hizmetine ihtiyaç duyulan, tabip ve personellerin askerlik sevk tehir (erteleme) işlemleri hakkında duyuru yayımlandı.

Tabiplerin Askerlik Sevk Tehir İşlemleri Hakkında Yazı..
13 Kasım 2013 Çarşamba 09:41

DUYURU

DEVLET HİZMET YÜKÜMLÜSÜ VE HİZMETİNE İHTİYAÇ DUYULAN, TABİP VE PERSONELLERİN ASKERLİK SEVK TEHİR (ERTELEME) İŞLEMLERİ

Bilindiği üzere, Kurumumuzda görev yapan Devlet Hizmeti Yükümlüsü ve Hizmetine İhtiyaç Duyulan personellerin askerlik ertelemeleri; Kurumumuzun 13/07/2012 tarihli ve 2012/2 sayılı Askerlik Sevk Tehir İşlemleri Genelgesinde belirtilen illerin sosyo ekonomik gelişmişlik sıralamasında illerde 5 ve 6'ıncı ilçelerde 4,5 ve 6'ncı bölgelerde görev yapan ve askerlik erteme hakları bulunan uzman, pratisyen hekimlerin veya (hizmetine ihtiyaç duyulan personellerin) göreve başlamalarına müteakip sevk tehir tekliflerinin Kurumumuz İnsan Kaynakları Başkan Yardımcılığına yapılmakta idi.

Ancak; Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Gelişim ve Yapısal Uyum Genel Müdürlüğü'nün tarafından bölge gurupları yeniden belirlenmiştir. Bu çerçevede kurumumuzun 2012/2 sayılı Askerlik Sevk Tehir İşlemleri Genelgesine esas İl ve İlçelerin listesi ekte olup buna göre ilgililerin işlemlerinin tesis edilmesi gerekmektedir.

Kapsam alanına giren illerde görevli personellerin mağdur olmamaları ve hizmetin aksamaması için sevk tehir tekliflerinin buna göre yapılması hususunda;

Gereği ve bilgilerinize.

Ayrıntılı bilgi için: Avşar ASLAN

İrtibat Tel: 0312 705 2024

Devlet Hizmeti Yükülülüğü ve Hizmete İhtiyaç Grubuna Giren İller için tıklayınız.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.