Sut Uygulama Tebliğinde Düzeltme Yapıldı..

24.03.2013 TARİHLİ 28597 SAYILI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANAN SAĞLIK UYGULAMA TEBLİĞİ HAKKINDA DUYURU

Sut Uygulama Tebliğinde Düzeltme Yapıldı..
10 Nisan 2013 Çarşamba 17:16

24.03.2013 tarihli 28597 sayılı Resmi Gazetede Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği yayımlanmıştır.

Söz konusu Tebliğ eki Ek-2/C Listesinde yer alan “Yatarak Tedavilerde Psikiyatri Hizmetleri’nin açıklama kısmının son cümlesinde yer alan “Ancak hastaların başka bir organ veya sistemini ilgilendiren hastalık ve operasyon çıkması halinde Tebliğ hükümleri doğrultusunda Kuruma faturalandırılmaz.” hükmünde sehven “faturalandırılmaz” ifadesi yer almış olup, söz konusu hüküm “Ancak hastaların başka bir organ veya sistemini ilgilendiren hastalık ve operasyon çıkması halinde Tebliğ hükümleri doğrultusunda Kuruma faturalandırılır.” şeklinde uygulanacaktır.

Sağlık Uygulama Tebliği eki Ek-2/C Listesinde yer alan P621430 İntraprostatik stent yerleştirilmesi işleminin açıklama kısmında sehven “stent hariç” ibaresi yer almıştır. Söz konusu işlemin açıklama kısmında herhangi bir ibare olmaksızın işlem yapılacak olup;

Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ ile yeniden düzenleme yapılacaktır.

Bilgilerinizi rica ederim.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.