Ssk Mevzuatıyla İlgili Görüşmeler Rüşvet Gibi Kamuoyuna Aksettiriliyor"

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu’nun, bir iddianamedeki telefon görüşme kayıtlarını kamuoyu ile rüşvetin belgesi gibi paylaşıldığını hatırlatarak, “İddianame çerçevesinde savcılık, ilgili şirketin bütün kayıtlarını incelemiştir.

Ssk Mevzuatıyla İlgili Görüşmeler Rüşvet Gibi Kamuoyuna Aksettiriliyor
26 Kasım 2015 Perşembe 09:01

Belediyemizle ilgili olan bütün kayıtları tek tek incelenerek yasal olmayan, hukuki olmayan ve her şeyin kanunlar çerçevesinde yapıldığı belirlenmiştir. Milletvekilinin paylaştığı telefon görüşmelerindeki olay da SSK kesintileri ile ilgili görüşmelerdir. SSK mevzuatı ile ilgili yapılan görüşmelerin kamuoyuna rüşvetmiş gibi yansıtılması ahlaksız bir iftiradır.” açıklamasında bulundu.

CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu, Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen çete soruşturmasında hazırladığı iddianameden bazı alıntılar yaparak açıklamada bulunmuştu. Açıklamada, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile ilgili ifadelerin yer alması nedeniyle, belediye yazılı bir açıklama yaparak Milletvekili’nin kamuoyunu yanıltarak, seçim arifesinde ahlaksız bir iftira atma girişiminde bulunduğuna dikkat çekildi. Belediye, suçlama konuları ile ilgili açıklamasında, şu ifadelere yer verdi:
“Yine ahlaksız bir iftira ile karşı karşıyayız. Tüm dünyasını yalancılık, dolandırıcılık ve iftira üzerine kurmuş olan bir şahsın hezeyanları üzerine bu basın açıklamasının yapılması gerekli görülmüştür. Bir yıl kadar önce Kayseri'de yapılan ve kamuoyunda 'Horoz Kardeşler Operasyonu' olarak bilinen olaylarda özel yetkili savcılık araştırmalarını tamamlayıp iddianamesini hazırlayarak Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açmıştır. Buna göre; İddianame hazırlığı safhasında Horoz Kardeşler'in şirketlerine ait belediyemizden aldığı tüm ihaleler, en ince detaylarına kadar incelenmiş ve kanuna aykırı suç teşkil eden hiçbir unsura rastlanmamıştır. Aylarca yapılan telefon dinlemelerinde ve teknik takiplerde anlaşılmıştır ki Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımızın Horoz Kardeşler ile hiçbir şekilde telefon görüşmesi olmamıştır. Resmi işlemleri yürüten belediyemiz bürokratlarının da suç teşkil eden konuşmaları yoktur. Sadece resmi işlerle ilgili aleni, her yerde yapılabilecek konuşmalar vardır. Bundan dolayı savcılık, belediye bürokratlarını ifade almaya dahi çağırmamıştır. Ancak iddianame ve eklerinde yer almayan dışımızdaki üçüncü şahısların konuşmaları olduğu iddia edilen özel sohbetler şeklindeki ifadeler dağıtılarak Büyükşehir Belediyemiz töhmet altında bırakılmaktadır. Bu şekilde yapılan üçüncü şahısların telefon görüşmeleri bizi hiçbir şekilde ilgilendirmemektedir. Belediyemizin, Horoz Kardeşler'in sahip olduğu şirketler ile ilgili olan tüm ilişkisi resmidir. En ufak bir para ilişkisinin dahi kanuni dayanağı, makbuzu ve belgesi vardır. Zaten basına dağıtılan konuşma metnine bakıldığında SSK mevzuatı ile ilgili bir konuşma olduğu açıktır. Gerekirse tüm makbuzları dağıtmaya hazırız."

"MİLLETVEKİLİ İDDİANAME ÇERÇEVESİNDE TUTUKLANAN ŞAHISLARA ARACILIK YAPTI"
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, açıklamasında, adı geçen iddianamede CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu’nun, kişilerin ihalelerine aracılık yaptığı yönündeki belgelerin çıktığını hatırlattı. Belediyenin açıklaması şöyle:
“Daha önce kamuoyuna 'Yavuz hırsız ev sahibini bastırır' atasözünde olduğu gibi, iddianamede asıl adı geçen, ihalelere aracılık yapan kişi Kulkuloğlu olduğu ve ayrıca telefon görüşmeleri tespit edilip iddianamede yer aldığı halde yine başkalarını suçlama yoluna gitmiştir.
İddianamedeki konuşmalarıyla da basına malzeme konusu olan, telefon kayıtlarındaki sözleri günlerce televizyon ekranlarından yayınlanan Kulkuloğlu'nun kendisiyle ilgili bölümü yok sayarak sağa sola çamur atması tam bir aymazlıktır. Basın toplantısının konusu suç teşkil etmektedir. Ancak kendisinin dokunulmazlık zırhı olması nedeniyle pervasızca kanunları hiçe saymaktadır ve açıklamalar yapmaktadır. Bununla ilgili tarafımızdan suç duyurusunda bulunulacaktır ve yasal yollara başvurulacaktır.”

"AÇILAN DAVALAR ALEYHLERİNDE SONUÇLANINCA SALDIRMAYA BAŞLADILAR"
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, belediye ve belediye yöneticilerine iftira atanların, yargı önünde açılan davaları kaybetmelerinden sonra daha çok saldırmaya başladığı bilgisini verdi. Belediye, açıklamasının sonunda şu görüşlere yer verdi:
“Kamuoyuna ilan ediyoruz ki bizim alnımız ak, başımız dik, her işimiz de şeffaftır. Ancak söyledikleri bu yalanların altında ezilen müfteriler, seçimlere iki gün kala bir yalana daha sarıldılar. Açılan davaların aleyhlerine sonuçlanmaya başlamasıyla birlikte uzun zamandır gündeme getirmedikleri konuya ilişkin açıklamalar yapılması manidardır. Seçilememe kaygısı ve korkusu taşıyan Kulkuloğlu'nun, aday olabilmek için ortaya attığı asılsız iddialara ek olarak, seçimlere 2 gün kala yeniden birtakım hezeyanlar üretmesi korkunun bir eseri olsa gerektir. Kulkuloğlu, seçmenlerini kandırmaya ve yanıltmaya devam etmektir. Sandık başına giden Kayseri halkı bunun gereğini yapacaktır.”
CİHAN
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.