Sözleşmeli Personelin Kadro Sorunu Meclis Tatile Girmeden Çözülmeli..

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, hükümete çağrıda bulunarak sözleşmeli çalışanlara verilecek kadronun Haziran ayı içersinde sonuçlandırılmasını istedi. Gündoğdu, "Konfederasyonumuzun sözleşmeli personel istihdamına son verilmesi, mevcut sözleşmeli personelin tamamının kadroya geçirilmesi ve kamuda sadece kadrolu personel istihdam edilmesi yönündeki talebimizi yineliyoruz" dedi.

Sözleşmeli Personelin Kadro Sorunu Meclis Tatile Girmeden Çözülmeli..
02 Haziran 2013 Pazar 15:04

Memur-Sen'in 2011 yılında yaptığı 4. Olağan Genel Kurulu’na katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, sözleşmeli personelin kadroya geçirileceği açıklamasının ardından 632 sayılı KHK ile yapılan düzenlemeyle, 4/B kapsamındaki çalışanların bir bölümünün kadroya alındığını anımsatan Ahmet Gündoğdu, "Ancak, başta yerel yönetimlerde (belediye ve il özel idarelerinde) görev yapan sözleşmeli personel olmak üzere TRT, Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere bazı kurum ve kuruluşlardaki sözleşmeli personelin 652 sayılı KHK kapsamına alınmaması nedeniyle, sözleşmeli personelin kadroya geçişine ilişkin talep ve beklentiler tam olarak karşılanmamıştı. Diğer taraftan, TÜİK bünyesinde 4/C kapsamında istihdam edilen geçici personel ile diğer kurum ve kuruluşlardaki 4/C statüsündeki kamu görevlilerinin kadroya geçirilmesine yönelik talep ve beklentilerle ilgili olarak ise somut hiçbir adım atılmamıştır. " şeklinde konuştu. 
HÜKÜMET MECLİS KAPANMADAN SÖZLEŞMELİLERE KADRO MÜJDESİNİ VERMELİDİR
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2012 yılında Kızılcahamam'da yaptığı sözleşmelilere kadro verilmesi için çalışma yapılacağı yönündeki açıklaması binlerce sözleşmeli çalışanları ümitlendirdiğinin altını çizen Genel Başkan Gündoğdu, açıklamalarını şöyle tamamladı, "TBMM’ye sunulacak ilgili tasarının; yerel yönetimler, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TRT, Diyanet İşleri Başkanlığı ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarındaki sözleşmeli personel (4/B) statüsündeki bütün kamu görevlileri yanında başta TÜİK olmak üzere çeşitli kurum ve kuruluşlarda geçici personel (4/C) statüsünde istihdam edilen bütün kamu görevlilerinin kadroya geçirilmesine, KİT’lerdeki sözleşmeli personel ile kamu kurum ve kuruluşlarında işçi statüsünde istihdam edilen yüksek öğrenim mezunu personelin istekleri halinde kadroya geçmelerine ve düzenlemenin yürürlüğe girmesinden sonra kamuda kamu görevlisi sıfatına dair tek ve temel istihdam şeklinin kadrolu statü olmasına imkan sağlayacak şekilde hazırlanmasının ve düzenlemenin en geç Haziran ayı içerisinde yürürlüğe girmesinin Konfederasyonumuzun  teklif ve talebi olduğunu bu vesileyle bir kez daha hatırlatıyoruz."
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.