Sözleşmeli Hemşire ve Diğer Sağlık Personeli Alımı

Ankara Üniversitesi 45 Adet Sözleşmeli Hemşire, 2 Adet Sağlık Teknikeri ve 1 Adet Fizyoterapi Teknikeri ve 2 Adet Patoloji Teknikeri Alımı Yapacaktır. KPSS Puan Şartı Yok. Hemşirelik İçin Lisans, Diğer Alanlar İçin MYO şartı Bulunmaktadır

Sözleşmeli Hemşire ve Diğer Sağlık Personeli Alımı
29 Ağustos 2015 Cumartesi 23:39

Ankara Üniversitesi Sözleşmeli Personel alımı “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2. Maddesine” göre Üniversitenin toplam 50 pozisyonuna 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi uyarınca yapılacaktır. Alım yapılacak alanlar, bölümler ve KPSS puan türleri şu şekildedir:
45 adet Hemşire alımı için KPSSP3 Lisans düzeyinde eğitim veren Hemşirelik bölümünden mezun olmak, 01.01.1985 ve sonrası doğumlu olmak. 2 adet Diğer Sağlık Personeli (Sağlık Teknikeri) KPSSP93 Meslek Yüksekokullarının Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümünden mezun olmak, 01.01.1980 ve sonrası doğumlu olmak. 1 Adet Diğer Sağlık Personeli (Fizyoterapi Teknikeri) KPSSP93 Meslek Yüksekokullarının fizyoterapi programından mezun olmak. 1 Adet Diğer Sağlık Personeli (Patoloji Teknikeri)  KPSSP93 Meslek Yüksekokullarının patoloji laboratuar teknikleri programından mezun olmak ve 1 adet Diğer Sağlık Personeli KPSSP93 1 (Patoloji Teknikeri) Meslek Yüksekokullarının patoloji laboratuar teknikleri programından mezun olmak ve “Dijital Patoloji Görüntü Tarama ve Analiz Sertifikası”sahibi olması gerekmektedir. Diğer şartlar işe şu şekildedir.
GENEL ŞARTLAR
1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
2) 2014 KPSS (B) gurubu sınavına girmiş olmak.
3) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
4) Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Kurumumuzca kendilerine bir ücret ödenmiş ise bu ücret yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.
5) Başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.
Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız
İlan Detayı İçin Tıklayınız
Diğer Kamu ve Özel Sektöre Ait İlanlar İçin Tıklayınız.

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.