Sözleşmeli Atama Sayıları Çok Komik !

Sağlık bakanlığı sözleşmeli alımlardaki atanan kişi sayıları bu kadarda olmaz dedirtiyor... Alınan sağlık personeli bazı branşlarda %1 bile değil ! Peki 10 binlerce atama bekleyenlerin hali ne olacak? El İnsaf!

Sözleşmeli Atama Sayıları Çok Komik !
13 Mayıs 2013 Pazartesi 20:00

Personelsağlık ÖZEL Haber

    Sağlık bakanlığı sözleşmeli alımlardaki atanan kişi sayıları bu kadarda olmaz dedirtiyor... Alınan sağlık personeli bazı branşlarda %1 bile değil ! Yaşanan bu saçmalığın sebebini herkes merak ediyor ama kimse açıklama yapmıyor!

   Ülkemizde taşeronu bitirmek yerine özellikle kamuda çalışan taşeron sağlıkçı sayısı hergün artmaktadır. Taşeron sağlıkçı çalıştıran özellikle Tıp fakülteleri, Özel hastaneler, Aile sağlığı merkezi vs. gibi yerlerin çokluğu ve taşerondan vazgeçmemeleri hükümetin kadrolu memur almasını malesef engelliyor. Malesef bunlarada göz yumuluyor...
   Şu anda bilinen kpss 2012 sınavına girmiş Atama bekleyen Lise Tıbbi Sekreter sayısı 6800, Önlisans Tıbbi Sekreter sayısı 12900'dür.En son mayıs 2013 sağlık bakanlığı sözleşmeli alımlarda 22 adet lise, 110 adet de önlisans tıbbi sekreter alımı oldu. Bu alımların azlığı sadece tıbbi sekreterlerde değil diğer branşlarda da geçerli fakat en az alım olan branşlardan laborant,radyoloj,tıbbi sekreter en başı çekmektedir. Geçmiş yıllara bakıldığında bile bu rakamlar kat kat daha fazlaydı. Gün geçtikçe alım sayıları artması gerekirken neden azalıyor? El insaf!

    Hastanelerin bütün iş yükünü çeken, bütün resmi işlemlerini yapan, poliklinik/kliniklerde vitrin görevini üstlenen, arşivlemeyi tam anlamıyla yapan üstelik bütün bunları yaparken kimi hastadan hakaret işiten hatta dayak yiyen Tıbbi Sekreterler değilse peki ya kimlerdir soruyoruz? Hayır bizim bilmediğimiz, sayın sağlık bakanımızın bildiği ve bu işleri yapan başka bir meslek grubu varsa lütfen bizide bilgilendirsin. 13 bin tane lise tıbbi sekreter varken 22 kişi alınması ağlamaklımı yoksa gülmeklimi çok komik buna siz karar verin. Bari her atamalarda atama bekleyenlerin %10 unu alın ki işsiz ve asgari ücretle taşeronda ezilen ve hakkını savunan sağlıkçı arkadaşlarımız atanabilsin. Bu şekilde %1 bile alım yapmamakla ne amaçta olunduğunu anlamamız zorlaşıyor! Alımların gün geçtikçe az olması taşeronu bitirmiyor aksine taşeronu yaygınlaştırıyor ve birileride bundan çıkar elde ediyor. Bunlara müsama gösterilmemesi tek arzumuzdur.
   Bu sebepledir ki Atama bekleyenlerin aklına ''Acaba sağlık bakanımızın ve çalışma bakanımızın ne kadar kişi sınava girmiş ne kadar kişi atama bekliyor bilmiyorlarmı?'' sorusu geliyor... Sizce bu mümkünmüdür? Yoksa acı ama gerçek bu mudur?

    Sayın sağlık bakanımız Mehmet MÜEZZİNOĞLU başta olmak üzere çalışma bakanımız ve Sayın BAŞBAKANIMIZA buradan sesleniyoruz; Atama bekleyen Sağlıkçı kardeşlerimiz özellikle Tıbbi Sekreter, Laborant, Radyoloji ve her alımda hiç denecek kadar az alım yapılan branşlar Yıllardır kanayan bir yaradır, yıllardır şifa bekleyen bir hastalıktır, özlemdir, bitmeyen bir çiledir. Lütfen bu kanayan yaramıza melhem olunuz, bu sitemlerimizi, üzüntülerimizi hoş görünüz ve lütfen hakkımız olan atamalarımızı biran önce gerçekleştiriniz. 10 yıldır kpss ye giren ve atama bekleyen halen taşeronda asgari ücretle ezilen yada işsiz gezen bir sürü sağlık meslek lise ve yüksekokulu mezunu vatandaşınız olduğunu lütfen hatırlayın! Umarım elinizi vicdanınıza koyar ve bu atama azlığını bir an önce düzeltirsiniz...


MAĞDUR SAĞLIK PERSONELLERİ
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.