Şırnak’ta Hastaneler Merkezi Randevu Sistemine Geçti

Şırnak merkez, Cizre ve Silopi ilçelerinde bulunan Devlet Hastaneleri Merkezi randevu sistemine geçti. Hastanelerin merkezi randevu sistemine geçişi en çok vatandaşları sevindirdi.    Türkiye’nin hemen yer yerinde uygulamaya…

Şırnak’ta Hastaneler Merkezi Randevu Sistemine Geçti
Şırnak merkez, Cizre ve Silopi ilçelerinde bulunan Devlet Hastaneleri Merkezi randevu sistemine geçti. Hastanelerin merkezi randevu sistemine geçişi en çok vatandaşları sevindirdi.
    Türkiye’nin hemen yer yerinde uygulamaya geçen merkezi hastane randevu sistemi Şırnak merkez, Cizre ve Silopi ilçelerinde de hayata geçti. Bu sistemle rahat bir nefes alan vatandaşlar, bu uygulamaya çok sevindiklerini dile getirdi. En çok vatandaşın işine yarayan uygulama, artık hastane kapılarında yığılmaların önüne geçecek. İl ve ilçe merkezlerinde olmayan köylüler de artık zamanında hastane fişini kesebilecek ve istediği saatte hastaneye gelip muayene olabilecek. Şırnak Devlet Hastanesi’nin merkezi hastane randevu sistemine geçtiğini söyleyen Şırnak İl Sağlık Müdürü Doktor Özgür Yaşar, "Sağlık Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de başlatılan uygulama Şırnak’ta da uygulamaya geçti." dedi.


    İnternet üzerinden alınan randevuların yanında Alo '182' aranarak daha hızlı bir randevu sistemine geçtiğini söyleyen Özgür Yaşar, MHR sistemi hem interneti kullanamayan insanlar için hem de hasta veya hasta yakınının makine ile değil de insan ile muhatap olmasının çok önemli olduğunu belirtti.
Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS)'nin vatandaşın hastaneden randevu alıp tedavi olması için kurulduğunu kaydeden Dr. Özgür Yaşar, “Hastaneler alo 182 numara ile aranıyor. 182 arandığı zaman hasta kendini tanıtıp TC kimlik numarasını söyleyip muayene olacağı yeri söyleyip randevu alabilecek. Karşısına canlı bir operatör çıkacaktır. Operatörümüz hemen bilgilerini girip randevusunu ayarlayabilecektir. Daha önce internet üzerinden oluyordu, bu yine aynı şekilde devam edecek. Ama vatandaşımız bu konuya ne kadar çok çabuk adapte olursa biz o kadar daha çabuk sistemi oturtmuş oluruz. MHRS sistemi hem interneti kullanamayan insanlar için, hem de hasta veya hasta yakınının makine ile değil de insan ile muhatap olması çok önemlidir." diye konuştu.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması