Şırnak Halk Sağlığı Müdürlüğü Çökmüş

Şırnak Şube Başkanı Hakan Usal Halk Sağlığı Kurumu'nda yaşanan sorunlarla ilgili bir basın açıklaması yaptı

Şırnak Halk Sağlığı Müdürlüğü Çökmüş
26 Eylül 2012 Çarşamba 22:15

Sağlık Sen Şube Haberi;

 Şırnak Şube Başkanı Hakan Usal Halk Sağlığı Kurumu'nda yaşanan sorunlarla ilgili bir basın açıklaması yaptı.
 
 
Şube Başkanı Usal açıklamasında şunları söyledi: "İlimiz Halk Sağlığı Kurumu, kurulduğu günden beridir! personelin her türlü eksiğe ve sıkıntıya rağmen görevini fedakarlıkla ve liyakat ile yapması sayesinde hizmet verebilmektedir..Kurumun eksikliklerine rağmen kendi imkanları ile işleri yapmaya gayret gösteren bu personellerin öğle aralarında dinlenmek veya temiz hava alabilmek için çay molasında hekim evi önünde bulunan masa ve sandalyelerin kullanılması maalesef idarede rahatsızlık uyandırmış ve bunların kaldırılması yönünde talimat verilmiştir.Mesai saatleri içerisinde personelin buralarda oturduğu'' iddia edilerek. Herkesi cezalandırma anlamına gelen bu uygulamadan vazgeçilmelidir. Böyle bir iddianın aslı varsa, Kurum ilgililer hakkında gereğini yapmalıdır. Hem personeli, hem tedavi olmak üzere gelen hasta ve yakınlarını cezalandırmanın bir anlam ifade etmediğini düşünüyoruz. Konuyu konuşmak ve ortak bir çözüm bulmak üzere talep ettiğimiz randevu ise öğlen saatleri arasında görüşme yapılamayacağı iddiası ile kabul edilmemiş ve mesai saatleri içerisinde görüşebileceğimiz tarafımıza bildirilmiştir.
 
Diğer bir konu ise personel ve vatandaş araçlarının park sıkıntısıdır. Hekimevi yapılırken plan ve proje dâhilinde oto park olarak ayrılmış olan alanın da kullanılmasına izin verilmediği gibi, Halk Sağlığının bahçesine park eden araçların dışarıda sokaklara bırakılması istenilmektedir. Oysaki ilimiz ve özellikle bu mahallemizde sokak olayları ve gösterileri herkesçe malumdur. Çözümün mümkün olduğu, ancak çözüme ve dialoğa kimsenin yanaşmaması kurum içerisindeki çalışma düzenini de olumsuz etkilemektedir. Zira bir kurumun başarılı olabilmesi o kurumda çalışan personelin çalıştığı yeri sevmesi ile mümkündür. Bugün bir anket yapılsa kurumumuzda kimsenin çalışmak istemediği görülecektir. Daha önceki basın açıklamalarımızda da belirttiğimiz gibi maalesef ilimizde kamu kurum ve kuruluşlarımız ile STK'lar arasındaki dialoglarda ciddi sıkıntılar bulunmaktadır.
 
Halk Sağlığı Kurumumuzun çok daha ciddi sıkıntıları varken bu tür konular ile uğraşarak zamanını heba etmesi, personelin motivasyonunu dahada bozmasının kimseye faydası yoktur. En temel ihtiyaçlarımızdan bir tanesi internet bağlantılarımızın sürekli kopuk olması.2.Personelin odalarındaki ihtiyaçlarının giderilememiş olması.3. A/4 ve diğer kırtasiye ihtiyaçlarımızın giderilememiş olması. Bunlar basit ve temel ihtiyaçlar iken Aile Hekimlerimiz ve aile sağlığı elamanlarımızın sıkıntıları ise acili yet arz etmektedir. Kışlalar modernize olup, insanı merkeze alırken, sivil kurumların kışlalara çevrilmesine müsamahamız yoktur.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.