Siir Halk Sağlığı Müdürlüğünün Bina İhtiyacı Karşılansın

SİİRT SAĞLIK-SEN UYARDI : BÜROKRASİ YANLIŞINI DÜZELTSİN !

Siir Halk Sağlığı Müdürlüğünün Bina İhtiyacı Karşılansın
02 Temmuz 2012 Pazartesi 08:51

 SİİRT SAĞLIK-SEN UYARDI : BÜROKRASİ YANLIŞINI DÜZELTSİN !
      
      Siirt Halk Sağlığı Müdürlüğümüz Mevcut İl Sağlık Müdürlüğünün 3.ve 4. katlarında hizmet vermektedir. Müdürlüğümüze bağlı Toplum Sağlığı Merkezi, Halk Sağlığı Laboratuarı, AÇS-AP merkezi ve Verem Savaş Dispanseri gibi vatandaşa hizmet sunan birimler ise Devlet Hastanesinin parseli içerisinde yer alan Halk Sağlığı Laboratuar Müdürlüğü olarak inşa edilmiş 6 katlı binada hizmet vermektedir. Söz konusu bu bina Devlet Hastanesi ile birlikte TOKİ ye devredilmiş olup Hastanenin yeni yapılmakta olan Hizmet binasına taşındığı tarih itibari ile boşaltılmak zorunda kalınacaktır.  Bu anlamda gelecekte hizmetin aksamaması adına tedbir alınması gerekmektedir. Devlet Hastanesi Ek binası olarak kullanılan Eski SSK binası’da yapılan protokol gereği TOKİ ye devredilmiştir. 

       Bilindiği üzere 663 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığı illerde hizmeti üç farklı kurum aracılığı ile vermeye başlamış olup bunlardan Halk Sağlığı müdürlüğü 1. Basamak ve Koruyucu Sağlık Hizmetlerini yürütmek ve Aile Hekimliği sistemini koordine etme ve onlara laboratuar hizmetlerini sunma işlemlerini yürütmek üzere görevlendirilmiştir. Siirt Halk Sağlığı Müdürlüğü şu anda hizmet verdiği İl Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının iki kuruma yeterli gelmemesi ve bağlı birimlerin hizmet binasından çıkarılacak olması hususları göz önünde bulundurularak yeni bir Hizmet binasına ihtiyaç duyulmaktadır. Söz konusu binanın şehir merkezinde yapılabileceği uygun bir arsa ve gerekli ödeneğin olmaması göz önünde bulundurularak mevcut devlet hastanesinin ek binasının mutlaka TOKİ den geri alınıp Halk Sağlığı Müdürlüğü ve bağlı birimlerinin kullanımına tahsis edilmesi gerekmektedir.

       Bu anlamda bu konuya katkı sunmak amacıyla başta Sayın Milletvekillerimiz ve Sayın Valimiz olmak üzere tüm yetkili makamların gerekli hassasiyeti ve duyarlılığı göstereceklerine inanıyor ve bekliyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla.
                                                                                   Sağlık-Sen
                                                                                   Siirt Şubesi                                                                                       
                                                                               Yönetim kurulu

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.