Sgk'dan E-sevk Uygulaması Hakkında Duyuru...

SGK'dan e-Sevk uygulaması hakkında duyuru

Sgk'dan E-sevk Uygulaması Hakkında Duyuru...
18 Ocak 2013 Cuma 13:19

E-SEVK UYGULAMASI HAKKINDA DUYURU

Hastaların yerleşim yeri dışına, EK-4/A Hasta Sevk Formu kullanılarak yapılan sevklerinin, elektronik ortamda yapılabilmesine yönelik Kurumumuzca yürütülen E-Sevk uygulamasına ilişkin yazılımların tamamlanarak tüm sağlık hizmeti sunucularının kullanımına açıldığı, bu çerçevede MEDULA E-Sevk Web Servisi Kullanım Kılavuzunun http://www.sgk.gov.tr/wps/portal/tr/e_sgk/e_hastane linki altında “E-Sevk Kullanım Kılavuzu” adı ile yayımlandığı, Kurumumuzla sözleşmeli tüm sağlık hizmeti sunucularının kendi otomasyonları içerisinde bu web servislerini en geç 17.01.2013 tarihine kadar hazırlamaları gerektiği 21.12.2012 tarihli yazımız ile duyurulmuştur.

Bununla birlikte Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından, 81 il Valiliğine gönderilen 02.08.2012 tarihli yazıları ile E-Sevk uygulamasının Kurumlarına bağlı tüm sağlık kurum ve kuruluşlarına duyurulması talimatlandırılmıştır.

Bu itibarla bugüne kadar pilot olarak Sinop, Samsun, Çankırı ve Ankara illerindeki bazı hastanelerde uygulanmakta olan E-Sevk işlemlerinin tüm sağlık hizmet sunucularınca elektronik ortamda yapılması uygulaması başlatılmıştır. Ancak uygulamada yaşanabilecek teknik sorunlar, hekimlerin sisteme uyum sorunları ve hastane bilgi sistemi yazılımlarında yaşanabilecek muhtemel sorunlar ve benzeri nedenlerle hasta mağduriyetleri oluşmaması için 01.03.2013 tarihine kadar E-Sevk yapılamama sebebi de belirtilmek şartı ile manuel sevkler de kabul edilecektir.

Uygulamada karşılaşılması muhtemel sorunlarla ilgili açıklamalar ekte yer almaktadır.

Tüm ilgililere duyurulur. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.