SGK Sözleşmeli Bilişim Personeli Alacak Ne Kadar Ayıracak?

SGK - Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) personel alımı yapacak. 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine göre yapılacak sözleşmeli personel alımı ile programcı ve

SGK Sözleşmeli Bilişim Personeli Alacak Ne Kadar Ayıracak?

"Kurumumuz Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi ve 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan esaslara göre istihdam edilmek üzere; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu KPSSP3 puan türü (60 puan ve üzerinde alanlardan) esas alınmak suretiyle yapılacak sözlü sınav sonucu aşağıda başvuru şartları belirtilen 15 sözleşmeli programcı ve 8 sözleşmeli çözümleyici alınacaktır."

Başvuru şartları belli oldu

1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak.

2- Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3- 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Sosyal Güvenlik Kurumu 657 sayılı memurlar kanunun 4/B statüsüne sözleşmeli çalışacak bilşim personeli alım ilanını yayınladı. SGK'nın Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü birimlerinde  istihdam edilecek.657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/B maddesi göre Sosyal Sigortalar Kurum  istihdam edilmek üzere 15 sözleşmeli programcı ve 8 sözleşmeli çözümleyici için ilana çıktı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu KPSSP3 puan türü (60 puan ve üzerinde alanlardan) esas alınmak suretiyle yapılacak sözlü sınav sonucu aşağıda başvuru şartları belirtilen koşullara göre alım yapılacak.

Programcı Pozisyonu İçin;

Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümü ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ve Java programlama dilini bildiğini belgelemek gerekiyor.

Çözümleyici Pozisyonu İçin;

Programlama dilini bildiğini belgelemek (belge,sertifika) gerekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı kurs sertifikasından, istenilen programlama dili eğitimini aldığını belirten yazılı belgeler ve İlanda belirtilen brüt ücretler 01/01/2018 tarihinden itibaren geçerli olup, 2018 yılı içerisinde Maliye Bakanlığınca sözleşme ücretlerindeki artış oranlarının güncellenmesi halinde, ataması yapılacak olanların sözleşme ücretleri buna göre düzenlenecektir.

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması