Ses: Kaçırılan Sağlıkçı Serbest Bırakılmasını İstedi

Bu vesileyle yaşanan olaylarda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Kaçırılan 2 asker ve bir sağlık memurunun serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

Ses: Kaçırılan Sağlıkçı Serbest Bırakılmasını İstedi
01 Mayıs 2016 Pazar 04:00

Sendikamız tüzüğünde yer alan “Savaşsız ve sömürüsüz bir dünya hedefiyle ülkemizde ve dünyada savaşa karşı kalıcı barışın yaratılmasına katkıda bulunmayı,
her türlü baskıcı yönetime karşı demokrasinin tüm kurum ve kurallarıyla yerleşmesini sağlamak hedefiyle emperyalizme karşı bağımsızlık, baskıya karşı özgürlük, ırkçılığa ve şovenizme karşı   halkların bir arada yaşamını, eşitliği, özgürlüğü ve kardeşliği için mücadele eder.” ilkesine sıkı sıkıya bağlı olmuş ve bugüne kadar ölüm karşısında yaşamı, savaş karşısında barışı, düşmanlıklar karşısında kardeşliği savunmuştur. 
Bugün, bu taleplerin daha çok sahiplenilmesi ve hayata geçirilmesi için çabalarımızın artırılması gereken bir dönemi yaşıyoruz. Ardı ardına yaşanan çatışmaların ve ölümlerin durdurulması, toplumda savaş ortamına girildiği kaygısının giderilmesi ve devamı halinde kışkırtılmaya çalışılan şovenizme meydan vermemek için hepimize önemli sorumluluklar düşmektedir.
Ülkemizde tüm siyasiler, tüm devlet kurumları tarafından Kürt sorununun varlığının kabul edilmesi, uzun yıllar süren çatışmasızlık ortamı, çözüm için adımların atıldığının söylenmesi, hatta ‘açılım’  yapıyoruz denilmesi ve sorunun her platformda tartışılması tüm toplumu umutlandırmıştı. Ancak yeniden askeri yöntemlere ve çatışmalı ortama dönülmesi ciddi olarak halkı ve bizleri endişelendirmektedir. Son günlerde Diyarbakır Silvan’da, Siirt’te ölümle sonuçlanan çatışmalar, bir sağlık memuru ve 2 askerin kaçırılması, bu yaşananlar karşısında siyasilerin ve ulusal basının savaş dilini kullanması, milliyetçi histeriyi yükseltecek, halkları karşı karşıya getiren açıklamalar yapması kaygıları daha da arttırmaktadır.
Oysa beklentiler, akan kanın durması, gençlerin ölmemesi, anaların-babaların ağlamaması, her gün onlarca eve genç cenazenin gelmemesi için çözüm üretilmesidir.
Çünkü çatışmalar ve savaş ortamı sadece insanlarımızın canını almıyor. Bu ülke emekçilerinin, işçilerinin alın teri ile yarattığı tüm ekonomik değerler de heba ediliyor. Gün geçtikçe daha fazla yoksullaşıyoruz. Yoksullaştıkça da uluslararası tekellere, IMF ve Dünya Bankası gibi kurumlara muhtaç ediliyoruz. Bu da yetmiyor kışkırtılmış şovenist ortam içerisinde güvencesiz, esnek, kuralsız çalışmayı dayatan yasalar bir bir hayata geçiriliyor. Biz emeğin özgürleştiği, demokratik bir ülkede tüm farklılıklarımızla kardeşçe yaşamak istiyoruz. Bunun içindir ki; “Artık silahlar susmalı barış ve kardeşlik kazanmalıdır.” Diyoruz.
Bu vesileyle yaşanan olaylarda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Kaçırılan 2 asker ve bir sağlık memurunun serbest bırakılmasını talep ediyoruz.
Bunun için başta hükümet olmak üzere; tüm siyasi partiler, TBMM, STK’lar ve sorumluluk sahibi tüm kurumlar barışçıl ve demokratik bir çözüm için sorumluluk almalıdır. SES olarak ta; emeğin özgürleştiği, barış ve kardeşliğin hakim olduğu bir ülke yaratılıncaya kadar mücadelemize devam edeceğimizi ve sorumluluk almaktan çekinmeyeceğimizi bir kez daha ifade ediyoruz. 20.07.2011 

Sitemizden Haberler

SES: Kaçırılan sağlıkçı serbest bırakılmasını istedi 21 Temmuz 2011, 12:13
SES'den Sitemizdeki Habere Cevap 20 Temmuz 2011, 14:08
Kaçırılan Sağlıkçı İçin Ses'in Sesi Çıkmıyor 15 Temmuz 2011, 09:16
Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğüne Sesleniyoruz 06 Temmuz 2011, 16:23
Sessiz çığlığını Sağlık Bakanı duydu! 21 Haziran 2011, 10:38
SES'in Siyanür Açıklaması 19 Haziran 2011, 09:18
Sağlık personeli adaylarının sesini duyun! 15 Haziran 2011, 15:43
Uzmanlar Uyardı:"Ses Kısıklığına Dikkat" 14 Haziran 2011, 12:02
Yemekhanede çifte standart devam ediyor 11 Haziran 2011, 12:57
Kılıçdaroğlu Hakkari'de özerklik sözü verdi 23 Mayıs 2011, 21:32
Kalp Piliyle Yaşarken Safra Kesesi Ameliyatı Oldu 23 Mayıs 2011, 12:49
Başörtülü Sağlık Lisesi Öğrencilerine Saldırı 16 Mayıs 2011, 18:02
Akdağ, Hemşirelere Seslendi. İşte Mesajlar... 12 Mayıs 2011, 13:55
Sağlık Lisesi Öğrencilerine Büyük Hastaneden İş Teklifi 07 Mayıs 2011, 22:12
İbrahim Tatlıses Almanya'ya Götürüldü 06 Nisan 2011, 09:56


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.