Sertifika Tescilleri Hakkında Duyuru

04 Şubat 2014 tarihli ve 28903 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda sertifika tescil işlemleri başlatılmıştır.

Sertifika Tescilleri Hakkında Duyuru
04 Mart 2015 Çarşamba 19:32

 02/07/2014 tarihli ve 13730 sayılı yazımıza cevaben, Bakanlığımız Merkez ve Bağlı Kuruluşları ile 81 ilin İl Sağlık Müdürlüklerince sertifıka tescili yapmak üzere isimleri bildirilen personel 05 Mart 2015 tarihinden itibaren sertifika tescili yapmak üzere yetkilendirilmiştir.

 

Bu kapsamda sertifika tescili yapmak üzere isimleri bildirilen personelden;

1.      Bakanlık Merkez ve Bağlı Kuruluşlardan isimleri bildirilen personel ÇKYS üzerinde bulunan Eğitim Sertifikaları Bilgi Sisteminde aşağıda belirtilen yetkilere sahip olacaktır.

·         Sertifika Tescil Etme

·         Sertifika Tescil Kaydını Silme

·         Eğitim Sertifikaları Bilgi Sistemindeki “Geçerlilik Tarihini” Güncelleme

·         Sertifikalı Eğitim Uygulayıcılarını Tanımlama

·         Sertifika Tescil Kaydı Güncelleme, Düzeltme

·         Sertifika İptal Etme

 

2.      İl Sağlık Müdürlüklerinden isimleri bildirilen personel ÇKYS üzerinde bulunan Eğitim Sertifikaları Bilgi Sisteminde aşağıda belirtilen yetkilere sahip olacaktır.

·         Sertifika Tescil Etme

·         Sertifika Tescil Kaydını Düzeltme

 

Sertifika tescili yapmak üzere yetkilendirilen personel ÇKYS’ye giriş için;

Kullanıcı Bölümüne T.C. kimlik numaralarını, Şifre bölümüne ise 123456 yazarak sisteme giriş yapacaklardır. Yetkilendirilen personel şifrelerini daha sonra kendileri değiştireceklerdir.

Sertifika tescilleri yapılırken;

1. Sistemle alakalı yaşanacak sorunlarda http://yazilimdestek.saglik.gov.tr/ adresi ve 0312 251 51 51 numaralı telefon ile ÇKYS yardım masasından,

2. Mevzuat ve diğer hususlarla alakalı sorunlarda ise  shgm.egitimsertifika@saglik.gov.tr adresine e-mail atılarak

ilgili personelle irtibata geçilmesi gerekmektedir.

 

Sertifika tescilleri ile ilgili olarak yapılacak işlemlere dair bir eğitim dokümanı ve sesli video hazırlanmış olup bu duyuru ekinde yer almaktadır. Sertifika tescili yapmak üzere yetkilendirilen tüm personelin eğitim dokümanını ve sesli videoyu hassasiyetle incelemesi ve işlemleri belirtildiği şekilde gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Sertifika tescil işlemlerinin Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda yanlışlıklara sebebiyet vermeden gerçekleştirilmesi konusunda gereğini arz/rica ederiz.

Eğitim dokümanlarının indirmek için tıklayınız.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.