Şanlıurfa'da Pkk Hastanesinde Çalışan Hemşireler Gözaltına Alındı

Şanlıurfa'da bir çiftçinin evini hastaneye çevirip PKK'nın üst yetkili kişilerinin tedavi edildiği öğrenildi. Yapılan baskın sonucu 2 hemşire ve Kobani'de çatışmalarda yaralanan 7 kişi gözaltına alındı. Baskın şafak vakti düzenlendi.

Şanlıurfa'da Pkk Hastanesinde Çalışan Hemşireler Gözaltına Alındı
 Şanlıurfa'da bir çiftlik evinin hastaneye dönüştürüldüğü, burada PKK'nın üst düzey sorumluların tedavi edildiği bilgisi üzerine sabaha karşı baskın yapıldı. Köydeki çiftlik evine yapılan baskında hemşire olarak görev yapan 2 kadın ile, Kobani'deki çatışmalarda yaralanan ve yasa dışı yollardan Türkiye'ye getirilerek tedavi edilen 7 kişi gözaltına alındı.

KÖYDEKİ ÇİFTLİK EVİ, TAM TEŞEKKÜLLÜ HASTANE OLMUŞ

Emniyet terör ve istihbarat birimleri, Şanlıurfa'nın Haliliye İlçesi İsalar Köyü'nde bir çiftlik evinin hastaneye çevrilerek Kobani'de çatışmalarda yaralanan PKK'lıların getirilerek tedavi edildiği ihbarı üzerine çalışma başlattı.Hastaneye çevrilen çiftlik evinde Kobani'de çatışmalarda yaralandıktan sonra yasa dışı yollarla Türkiye'ye getirilen PKK'nın üst düzey sorumluların tedavi olduğunun belirlenmesi üzerine emniyet ve jandarma, şafak vakti baskın düzenledi.

HEMŞİRELER VE PKK'LILAR GÖZALTINDA

Tam teşekküllü hastane olarak çalıştırılan çiftlik evine yapılan baskında 2'si kadın, 9 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kadınların burada hemşire olarak görevlendirildiği, yakalananlar arasında yaralı PKK'lıların da bulunduğu öğrenildi.

Operasyonda birçok tıbbi malzeme ile silah ve mühimmat da ele geçirildiYORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Haberler
Personel Sağlık
Personel Meb
Hemşire Forması