Sağlıktaki Ek Ödeme Değişikliği Kimi Kapsıyor?..

14 Eylül 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan TKHK'da görevli personele ek ödeme yapılmasına dair yönetmelikteki değişiklik sadece Başbakanlıkta görevlendirilen sağlık personelini kapsamaktadır.

Sağlıktaki Ek Ödeme Değişikliği Kimi Kapsıyor?..
15 Eylül 2013 Pazar 00:37

14 Eylül 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan düzenleme ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda görevli personele ek ödeme yapılmasına dair yönetmelik, değişiktirilmiştir.

Yapılan değişiklik ile yönetmeliğe şu fıkra eklenmiştir:

“ş) 10/10/1984 tarihli ve 3056 sayılı Başbakanlık Teşkilatı Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanunun 36 ncı maddesinin üçüncü fıkrası kapsamında görevlendirilen personele görevlendirme süresince kadrosunun bulunduğu sağlık tesisinden sağlık tesisi puan ortalaması esas alınarak ek ödeme yapılır. Bu şekilde yapılacak ek ödemelerde hizmet alanı-kadro unvan katsayısı uzman tabip ve uzman diş tabiplerinde % 50, tabip ve diş tabiplerinde % 70, diğer personelde ise % 40 oranında arttırılır.”

Bu değişiklik sadece Başbakanlıkta görevlendirilen sağlık personeliyle ilgilidir. Yönetmeliğin ek-4 sayılı tablosunda yapılan düzenleme 5. maddeye eklenmiştir. Ayrıca oranlar getirilmiştir.

Değişikliğin diğer sağlık personelini ilgilendiren bir yönü bulunmamaktadır.

memurlarnet
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.