Sağlıkta Teşkilat Yasası Mağdurlarına İyileştirme Yapılacak

Bakanlık Müşaviri kadrolarına; diğerlerinden merkez teşkilatında bulunanlar ekli (2) sayılı liste ile ihdas edilen Araştırmacı, taşra teşkilatında bulunanlar ekli (3) sayılı liste ile ihdas edilen Araştırmacı kadrolarına halen bulundukları kadro dereceleriyle atanmış sayılır.

Sağlıkta Teşkilat Yasası Mağdurlarına İyileştirme Yapılacak
27 Aralık 2011 Salı 00:29

 Sağlık Bakanlığı teşkilat yasası geçici 4. maddesinde yer alan Bu maddenin yayımı tarihinde görevde bulunan ''......   Teftiş Kurulu Başkanı, Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Müstakil Daire Başkanı, Bakanlık Müşaviri, Daire Başkanı, Özel Kalem Müdürü, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri, Başkan Yardımcısı, Döner Sermaye Merkez Müdürü, İl Sağlık Müdürü, İl Sağlık Müdür Yardımcısı, Şube Müdürü ile Müdür ve Müdür Yardımcısı unvanlı kadrolarda bulunanların görevleri, bu maddenin yayımı tarihinde sona erer'' hüküm gereği bu kadrolarda bulunan idareciler '' Bakanlık Müşaviri kadrolarına; diğerlerinden merkez teşkilatında bulunanlar ekli (2) sayılı liste ile ihdas edilen Araştırmacı, taşra teşkilatında bulunanlar ekli (3) sayılı liste ile ihdas edilen Araştırmacı kadrolarına halen bulundukları kadro dereceleriyle atanmış sayılır...'' 


Bu maddeden dolayı müşavir ve araştırmacı kadrolarına atananların hak kayıpları bakanlık nezlinde ciddi sıkıntılara yol açtı. 

Özellikle sınavla idareci olan şube müdürü ve hastane müdür yardımcıları konuyu uzun süredir yakından takip etmekte. Sağlık Bakanlığı söz konusu rahatsızlığı giderme amacı ile mağdur olan yöneticilerin hak kaybına uğramaması için çalışmalara başladı. Yapılacak düzenleme ile hakkaybının olmaması sağlanacak.  Müşavir kadrolarına atananlara ciddi bir sıkıntı olmazken, araştırmacı kadrolarına atananların ek ödemeleri ve maaşlarında sıkıntılar yaşanmaktadır.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.