Sağlıkta Şiddete Karşı Caydırıcılık...

Sağlıkta Şiddete Karşı Caydırıcılık

Sağlıkta Şiddete Karşı Caydırıcılık...
29 Ocak 2013 Salı 21:43

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer ÇEKER Kocaeli Aile Hekimleri Derneği ( KAHED ) tarafından Dr. Işıl Saka'nın darp edilmesi hakkında Yeni Mahalle ASM önünde yapılan basın açıklamasına katıldı.


Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer ÇEKER Kocaeli Aile Hekimleri Derneği (KAHED ) tarafından Dr. Işıl Saka'nın darp edilmesi hakkında Yeni Mahalle ASM önünde yapılan basın açıklamasına katıldı.
KAHED'i Yalnız Bırakmadılar.
Dr. Işıl Saka'nın görevi başında iken darp edilmesi hakkın daki basın açıklamasını Kocaeli Aile Hekimleri Derneği ( KAHED ) adına Başkan Yardımcısı Dr.Sibel Gören yaptı. Yapılan açıklamaya Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, ASM”lerde görev yapan Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı elemanları, Tabiiler Odası ve Sendikalar katılarak destek vererek KAHED'i yalnız bırakmadılar.
Hekim Arkadaşımız Töhmet Altından Kurtarılmalıdır.
Basın açıklamasından sonra konu hakkında açıklamada bulunan Şube Başkanı Ömer Çeker; sağlık çalışanın görevi “eşrefi mahlukat yaratılmışların en hayırlısı olan” insana doğumundan ölümüne kadar hizmet etmektir. Kendisini insan hizmetine adamış Hekim arkadaşımızı görevi başında iken darp eden şahsiyeti ve mantığı anlamak mümkün değildir. Kamu oyuna olayın oluşu yanlış aksettirilmiş olup bilgi kirliliği mevcuttur. Bir an önce bu bilgi kirliliğinin giderilmesi için gerçekler yetkililer tarafından kamuoyuna açıklanarak “Hekim arkadaşımız töhmet altından kurtarılmalıdır.”
TCK'da Bir Düzenleme Yapılmamalı.
Başkan Ömer Çeker; yeni Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun sağlıkta şiddeti çözmek adına ciddi adımlar atmasını istedi. Çeker açıklamasında “Sağlık çalışanına şiddet, kamu görevlisine darp olarak algılanıyor ve cezai yaptırımı az. Neredeyse yapanın yanına kar kalıyor. Cezaların caydırıcı olması için TCK'da bir düzenleme yapılmamalı. Sağlıkta şiddet sadece basit bir darp olmaktan çıkarılarak, kamu hizmetini engelleme, vatandaşın sağlık hakkının kullanmayı engelleme ve bunun sonucunda insan hayatının riske atılması gibi suçlarının da cezası olmalı. Dedi.
Kurum Amirleri Gerekli Tedbirleri Alarak Şiddetin Önüne Geçmelidirler.
 
Şube Başkanı Çeker; Son günlerde ilimizde sağlık çalışanlarına karşı şiddet de gözle görülür bir artma vardır. Kurum amirleri gerekli tedbirleri alarak şiddetin önüne geçmelidirler, Görevi başında darp edilen sağlık çalışanları için kurum amirleri kamu görevi engellendiği, Görevi başında memur darp edildiği için kamu davaları açılmalıdırlar. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.