Sağlıkta Lisans Tamamlama Ve Yıpranma Payı Sözü Tutulsun!

SAĞLIKTA LİSANS TAMAMLAMA VE YIPRANMA PAYI SÖZÜ TUTULSUN!

Sağlıkta Lisans Tamamlama Ve Yıpranma Payı Sözü Tutulsun!
24 Ekim 2014 Cuma 15:58

AKTİF SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI ÜMİT KARATAŞ düzenlemiş olduğu basın toplantısında Sağlık Çalışanlarının Tüm Bölümlerinde Lisans Tamamlama ile 5 yıla 1yıl yıpranma payının verilmesinin gündeme alınmasını ve acilen hayata geçirilmesi gerektiğini'' belirtti.

2009 yılında  Ön Lisans Mezunu Hemşire, Ebe, Sağlık Memurları için 3 Üniversite ile protokol yapılıp, Lisans Mezunu olmalarının Sağlık Bakanlığı'nın  Genelgesiyle sağlandığını belirten Başkan ÜMİT KARATAŞ; ''Diğer tüm Sağlık Çalışanlarının da Lisans Tamamlamanın hayata geçmesini beklediğini fakat Yetkililerin protokol yapmak yerine; bu konuyla ilgili Kanun çıkarmanın gerekliliğini savunarak Lisans Tamamlamayı ertelemiş olduklarını ''  söyledi.
AKTİF SAĞLIK-SEN ŞUBE BAŞKANI ÜMİT KARATAŞ sözlerine şu cümlelerle devam etti;''
Sağlık Bakanlığı'nca hazırlanan 'Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı Kurulması ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nda Lisans Tamamla ile ilgili bir madde yer alıyor. Bu konuda yapılması gereken;Üniversitelerle protokol yapılıp lisans tamamlamanın hayata geçirilmesidir.
2014 Eğitim Yılına kavuşturulması planlanan ve Sağlık çalışanlarının önemli bir beklentisi olan Lisans tamamlamanın  maalesef  hayata geçirilememesinin üzüntüsünü yaşamaktayız.
Ayrıca Sağlık Lisansiyeri olan  tüm sağlık  çalışanlarımızın ek gösterge düzenlenmesinden faydalandırılmasını istiyoruz. 
5 YIL HİZMETE 1 YIL YIPRANMA PAYI ile ilgili düzenlemenin bir an önce hayata geçirilmesi gerekmekte ve  Sağlık Sektöründe görev alan tüm  çalışanların bu haktan yararlanması gerektiğine inanmaktayız. Bu konuda verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz.
Sağlık çalışanları döner sermaye kaynağından ek ödeme aldıkları gerekçesiyle, çifte vergi vermek zorunda kalıyor. Bu vergi mağduriyetlerinin giderilmesi ve sağlık çalışanlarının gelecek kaygısı duymamaları için ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılması talebinin hayata geçirilmesini bekliyoruz. 
660 vekil ebe hemşire, 3 bin civarında kamu personeli olmayan aile sağlığı merkezi çalışanı ve görevde yükselme sınavını kazanan ancak yeterli kadro olmadığı için ataması yapılmayan 2 bin 351 arkadaşımıza ve 4/C'lilere de kadro verilmesini de talep ediyoruz dedi. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.